Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Spadkowicze przecież mają gdzieś młodych ludzi bo wyśmiewali ich w 2020-2021 gdy kupowali „za drogie” nieruchy i życzyli im żeby mini ratka ich dobiła
  • 8
  • Odpowiedz
@Tiab @Tiab no i ratka ich dobiła skoro kolejne wakacje kredytowe są potrzebne. Jeśli dla was cudem gospodarczym jest państwo socjalistyczne to gratuluję. Mam nadzieję, że z uśmiechem na ustach oddajecie podatki do US aby inni mieli na dopłaty.
  • Odpowiedz
@Tiab nie widzę związku... Jeśli Ja coś sobie kupuje, wynajmuje, wyrzucam kasę do kibla to jest to moja kasa więc sam ją dysponuje. Ale jeśli ktoś mi zabiera ta kasę i wydaje na coś czego nie chce to uważasz, że to to samo? Nie mam więcej pytań.
  • Odpowiedz
i wydaje na coś czego nie chce to uważasz, że to to samo?


@maryjuszpitagoras: Właśnie odkrywasz jak działają podatki.
Ja na przykład
Nie chce finansowania służby zdrowia bo i tak chodzę prywatnie
Nie chcę finansowania edukacji bo dzieci wyślę prywatnie
Nie chcę finansowania dróg ekspresowych i autostrad bo jeżdżę rowerem
Nie chcę finansowania sieci kanalizacji na wsi bo mam szambo
Nie chcę finansowania megalotniska na łące bo nie latam samolotami.
Można
  • Odpowiedz
@Tiab ja byłem spadkowiczem i kupiłem w momencie kiedy ceny spadały. 45 sqm za 375k z parkingiem w Warszwie. (Do odświeżenia)
Kupiłem w Listopadzie 22 a we wrześniu krzyczeli za to 440 plus miejsce.
Po remoncie podobne mieszkania na Pradze w Czerwcu 650k bez miejsca.
Xddd
Także japa.
  • Odpowiedz
@Tiab @WielkiPowrut88: Masz rację ale jest jakieś wspólne dobro na którę oczywiste jest dla mnie to, że należy się zrzucać w podatkach tylko pytanie gdzie tą granicę postawimy. Służba zdrowia, policja, energetyka, obronność, drogi czy koleje to nasze wspólne dobro ale jak tak dalej będzie to Ci co zarabiają powyżej minimalnej powinni oddawac resztę tym, którzy tej minimalnej nie osiągają. Wydaje mi się, że ta granica jest juz przesunięta zdecydowanie za
  • Odpowiedz