Wpis z mikrobloga

Dostałem dziś zaproszenie na rozmowę o pracę ( cv tam wysyłałem jakieś miesiąc temu ) i zobaczyłem, że miejsce gdzie znajduje się firma jest słabo skomunikowane z moim miejscem zamieszakania i jak do pracy byłby w miarę spoko dojazd to po pracy musiałbym czekać 45 minut na autobus powrotny ( tak jestem głąbem bez prawa jazdy ), iść na tą rozmowę nawet dla przysłowiowego „sportu” czy odpuszczać ? #pracbaza #neet #rozmowakwalifikacyjna #pracujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
@4833478: Z tego co patrzyłem na Google to pracują 8-16, praca w ubezpieczalni
@LuckyDice właśnie też o tym pomyślałem, że jakbym poszedł na tą rozmowę to ewentualnie z bomby powiedzieć o tym dojeździe i podpytać czy może ktoś z załogi nie jest z mojej okolicy lub ewentualnie na inny wymiar czasowy się dogadać
  • Odpowiedz
Z tego co patrzyłem na Google to pracują 8-16


@RogalFrancuski: Lepiej po prostu spytać. Możesz też znaleźć sobie jakąś aktywność na te 40 min. Może robisz coś codziennie co równie dobrze możesz robić w miejscu pracy po godzinach.
  • Odpowiedz
@RogalFrancuski jak się już umówiłeś to idź, trochę dla sportu, a może akurat uda się ugrać jakieś dogodniejsze godziny pracy. Jak to duża firma to może jakąś dogodną podwózkę udało by się ogarnąć. Zależy też od innych warunków zatrudnienia i jakie masz alternatywy. Iść nie zaszkodzi, a decyzję o współpracy podejmiesz później.
  • Odpowiedz
@4833478: Z tą aktywnością kiepsko, myślę, że najlepiej będzie spytać o wymiar godzin ( w praktyce jakbym zamiast 8 pracował 7.5 h dziennie bo tak by mi się idealnie wpasowała komunikacja)
@ania919 mała firma, chyba się przejadę w sumie co mi szkodzi
  • Odpowiedz
@Artik54: a w życiu ani mi się nie chce czasu w domu tracić, ani pieniędzy w szczególności, ale jeżeli miałbym kończyć pracę o 16, a być w domu o 17:30 ( mimo że faktyczna trasa komunikacja to około 30 minut) to trochę się mija z celem ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz