Wpis z mikrobloga

Mam crossa - Unibike Crossfire.
Korba 46-30, kaseta 11-36 i przerzutka Alivio 9 rz.
I tak trochę zacząłem jeździć i mam wrażenie, że stopniowanie na kasecie wolałbym z większym wyborem. Czyli powiedzmy 11 rz.
Czy da się sensownie tu zrobić upgrade na coś w stylu Deore 11rz?
Bez zmiany korby bo 46-30 mi pasuje. Wiadomo, kaseta, przerzutka i manetki do zmiany. Ale czy to zagra z aktualną korba? Widzę, że Deore 2 blaty z przodu to głównie 36-26 a takie coś mnie nie interesuje bo mam raczej płasko - Mazowsze :-)
Korba na 1 blacie z przodu też by może spoko była ale ogólnie ja ten rower i tak zmienie pewnie w niedalekiej przyszłości więc nie patrzę na kosztowne poprawki.

#rower
#shimano
  • 6
  • Odpowiedz
Stopniowanie Alivio CS HG-400: 11-13-15-17-20-23-26-30-34
Stopniowanie Deore CS M5100: 11-13-15-18-21-24-28-33-39-45-51

@rydzo skoro sam piszesz że płasko-Mazowsze to na co liczysz przy takiej zmianie?
  • Odpowiedz
  • 1
@MoonlightSh: ok, ja mam kasetę sunrace 11-36. I właśnie widzę, że problem to większe przeskoki 15-18-21. Alivio 11-34 ma delikatnie mniejsze przeskoki w środkowym zakresie. A jeszcze lepiej wygląda chyba 11-32 albo 11-28.
Muszę z tym pokombinować bo widzę, że 9rz da się lepiej dopasować. A 11rz nawet Deore średnio mi pomoże bo właśnie te dodatkowe 2rz to duże zębatki a tych niewiele potrzebuję. Bo właśnie płasko i do tego mały
  • Odpowiedz
Na 30T niemal w ogóle nie jeżdżę.


@rydzo: to w tym układzie tym bardziej ta zmiana dla Ciebie nie ma sensu, już prędzej pomyślałbym o tym żeby zmieniać z przodu na większą.
  • Odpowiedz
  • 1
@MoonlightSh: 46-30T przód jest optymalny. Bo chce mieć z zapasie mały blat. Chociażby gdy ciągam przyczepkę z dziećmi. Teraz to krótkie przejazdy ale kiedyś bywały dłuższe i jednak 30T zapewniało bardziej optymalne przełożenia. No i gdyby podjazd mocniejszy się trafił to też 30T daje mniejsze różnice w zębatkach niż gdy jestem na dużej tarczy i potem kaseta na największych i skok o 4 zęby od razu.

90proc czasu 46T używane ogólnie.
  • Odpowiedz