Wpis z mikrobloga

@JednaRenkaJedenKaleka ja myślałem, że w przepisach jest tak, że jak safety car wyłączy światła, to kontrolę przejmuje pierwszy kierowca a pozostali nie mogą wyprzedzić poprzedzającego do momentu, gdy poprzedzający nie przekroczy linii startu/mety. Jak definiowane jest "ruszenie"? Przepustnica na 100% przez ileś sekund?
  • Odpowiedz
@JednaRenkaJedenKaleka: Art 48.8: "(…) no driver may overtake another car on the track, including the safety car, until he passes the Line for the first time after the safety car has returned to the pits."

Zresztą z tego powodu Merc składał protest po Bubu Zubu 2021, FIA ten protest odrzuciła, nawet mimo tego, że Max wtedy faktycznie przez moment wysunął się przed Hamiltona.

tl;dr Znalazłeś jakąś śmieszną infografikę, która w ogóle
  • Odpowiedz
W 2022 po Arabii Saudyjskiej wprowadzono zmiany w przepisach SC

przecież to był jeszcze wyścig na starych zasadach

Zandvoort 2022


@LM317K: To kiedy były te "stare zasady" a kiedy "nowe" bo się nie spinacie w zeznaniach.
  • Odpowiedz
@Horvath Arabia Saudyjska była ostatnim wyścigiem 2022. Jak użyjesz wszystkich 3 szarych komórek to dojdziesz do wniosku, że Zandvoort był przed Arabią, więc obowiązywały stare zasady
  • Odpowiedz
Arabia Saudyjska była ostatnim wyścigiem 2022. Jak użyjesz wszystkich 3 szarych komórek to dojdziesz do wniosku, że Zandvoort był przed Arabią, więc obowiązywały stare zasady


@LM317K: Używając wszystkich 3 szarych komórek a nawet użyję zaawansowanych umiejętności korzystania z google to za każdym razem mi wychodzi, że Arabia Saudyjska była drugim wyścigiem sezonu 2022 i odbyła się 27 marca, natomiast Zandvoort był 15 rundą odbywającą się 4 września.

No chyba, że dla
Horvath - >Arabia Saudyjska była ostatnim wyścigiem 2022. Jak użyjesz wszystkich 3 sz...

źródło: NEW-F1-2022-Calendar-16x9

Pobierz
  • Odpowiedz