Wpis z mikrobloga

Tak a propos tych rekompensat ekologicznych przy korzystaniu z różnych usług - do tej pory myślałem że nikt tego nie kupuje.
A zatem montuję teraz klimatyzację - od kumpla lewaka z roboty usłyszałem że jestem nieodpowiedzialny bo przez to jeszcze bardziej ocieplam planetę. Zapytałem go co z jego 3 wycieczkami za granicę samolotem którymi się chwalił - a on na to że ma czyste sumienie bo wykupił te śmieszne rekompensaty Co2 a poza tym to jest transport zbiorowy xD Kurtyna. Lewactwo jednak jest jeszcze głupsze niż myślałem.

#bekazlewactwa #klimatyzacja #podroze #pogoda #klimat #ryanair
  • 19
  • Odpowiedz
jezu nie mieszaj lewactwa z odklejeniem klimatycznym..........


@row_marsjanski: ale to nie to samo? Planeta plonie, musze za wszystko placic wiecej, bede musial termomodernizowac dom, przy wynajeciu mieszkania potrzebuje swistka o zuzyciu energii wystawianego za 150zl czy nawet nie pamietam ile. Rozumiem, ze to prawactwo te glupoty przepychalo i dalej przepycha?
  • Odpowiedz
@93michu93: ja mam lewicowe poglądy, ale z wykształcenia jestem inż i wiem co działa jeśli chodzi o klimat i energetykę, a co nie. Osobiście nigdy bym nie zapłacił tej opłaty klimatycznej, bo ona nic nie daje, to tylko naciąganie debili na hajs.....
  • Odpowiedz
ja mam lewicowe poglądy, ale z wykształcenia jestem inż i wiem co działa jeśli chodzi o klimat i energetykę, a co nie. Osobiście nigdy bym nie zapłacił tej opłaty klimatycznej, bo ona nic nie daje, to tylko naciąganie debili na hajs.....


@row_marsjanski: swietnie, gratuluje ale nie probuj nawet wyciagac ekoswirow z lewactwa, to jest jedno i to samo. Jezeli jestes lewakiem to wspierasz te wszystkie glupoty klimatyczne i zabijanie konkurencyjnosci gospodarki.
  • Odpowiedz
@93michu93: sęk w tym, że termomodernizacje i ograniczenie emisji CO2 jest dobre dla naszej gospodarki. Zapytasz pewnie dlaczego, a już odpowiedam. W 2022 koszt importu paliw kopalnych to 162 mld zł, w tym węgla 19 mld zł, czyli tyle co elektrownia atomowa i tyle właśnie kasy uciekło z naszej gospodarki. Większość inicjatyw, które pozwolą nam się uniezaleźnić od innych państw jest dobra,
  • Odpowiedz
@row_marsjanski: sęk w tym, że termomodernizacje i ograniczenie emisji CO2 sa zle dla naszej gospodarki. Zapytasz pewnie dlaczego, a już odpowiedam. Koszt termomodernizacji budynkow w Polsce to okolo 1500 mld zlotych, dla poronania ten gigantyczny CPK to koszt okolo 70mld zlotych.

a teraz jeszcze ci odpowiem dlaczego twoje myslenie jest bledne. Po pierwsze Polska produkuje 0.9% swiatowego CO2, czyli moglibysmy zaorac caly kraj, nasadzic tutaj samych drzew i w globalnej skali
  • Odpowiedz
@93michu93: Twoja odpowiedź zawiera błędy logiczne. Po pierwsze nie wszystkie elektrownie atomowe mogą pracować jako elektrociepłownie plus przesył ciepła na większe odległości jest nieopłacalny. Jak za pomocą trzech elektrociepłowni chcesz zasilić w ciepło całą Polskę? Dalej sprowadzając gaz i więgiel?

Co do drugiej części Twojej odpowiedzi, to ja odnosiłem się do kwestii usamodzielnienia gospodarki, a nie tego ile CO2 wytwarzamy. BTW 3 elektrownie atomowe nie wystarczą w Polsce, żeby zaspokoić nasze
  • Odpowiedz
Jak za pomocą trzech elektrociepłowni chcesz zasilić w ciepło całą Polskę? Dalej sprowadzając gaz i więgiel?


@row_marsjanski:

Zakładając budowę reaktorów o mocy 9,9 GW i współczynnik wykorzystania mocy na poziomie 93 proc., roczna produkcja energii elektrycznej z energetyki jądrowej wynosi 81 TWh, co w warunkach polskich przełożyłoby się na 46,2 proc. zapotrzebowania (174,4 TWh w 2021 r.)


3 elektrownie o mocy 9.9GW wystarcza na cala Polske + jeszcze eksport. Wiadomo, ze
  • Odpowiedz
  • 0
@Viado kupują to firmy i wrzucaja w koszty produktu, placisz za rekompensaty i redukcje ale nawet o tym nie wiesz. Jest to rynek liczony w setkach milionow zlotych rocznie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Viado może by tak te firmy wielkie zaczęły w końcu promować oszczędzanie wody przez kobiety, które są największymi jej marnotrawcami
  • Odpowiedz
@93michu93: przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Termomodernizacja ma za zadanie zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło, więc z elektrowniami atomowymi nie ma za wiele to wspólnego. Dalej czekam na odpowiedź jak chcesz 3 czy 4 elektrowniami atomowymi zapewnić ciepło w każdym Polskim domu?

Nie buduje się elektrowni o mocy 9,9 GW. W tym opracowaniu chodzi o moc wszystkich planowanych w Polsce elektrowni, czyli jedna elektrownia ma ok 3,3 GW. Największa na świecie elektrownia
  • Odpowiedz
@row_marsjanski: a okej, masz racje, w Japonii ma 8.2GW. No tak, to my potrzebujemy takich 3 wielkich, zeby byc niezaleznym, ale rzeczywiscie realnie to wyjdzie 8/9 i to nawet lepiej bo moznaby dystrybuowac energie na krotsze odleglosci.

Termomodernizacja ma za zadanie zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło, więc z elektrowniami atomowymi nie ma za wiele to wspólnego. Dalej czekam na odpowiedź jak chcesz 3 czy 4 elektrowniami atomowymi zapewnić ciepło w każdym Polskim
  • Odpowiedz
@93michu93:
Co do termomodernizacji, obecnie nie masz obowiązku modernizować budynków już wykonanych tylko śrubowane są przepisy dla nowych budynków. Czy babcia 90 letnia powinna sama wykładać kasę na termomodernizację? Odpowiedź brzmi nie i to Państwo powinno jej pomóc, bo ta sama babcia, która ma kocioł na węgiel nie będzie wstanie ogrzać swojego domu, bo węgiel wydobywany w Polsce będzie za drogi, i to nie przez EU tylko to, że nasze kopalnie
  • Odpowiedz
@row_marsjanski: tutaj masz przyklad z Belgii: https://wykop.pl/link/6985217/belgia-nawet-200-000euro-kary-za-brak-remontu-do-pozadanej-klasy-energetycznej

ale juz w Polsce jakas tepa dzida z lewej strony mowila, ze kary musza byc surowe i nie zaprzeczyla, ze nawet moga to byc wywlaszczenia.

Czy babcia 90 letnia powinna sama wykładać kasę na termomodernizację? Odpowiedź brzmi nie i to Państwo powinno jej pomóc, bo ta sama babcia, która ma kocioł na węgiel nie będzie wstanie ogrzać swojego domu


@row_marsjanski: czyli zamiast 70mld
  • Odpowiedz