Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym zacząć w tym roku biwakowanie i szukam sprzętu do spania na okres lato/wczesna jesień. Chcę spać w systemie hamak+śpiwór i szukam rzeczy w różnym budżecie (jeśli będzie się na prawdę opłacało do czegoś dopłacić, to pewnie to zrobię). Zależy mi na zintegrowanej moskitierze i jakimś sensownym systemie przechowywania drobnych rzeczy. Czy ktoś byłby w stanie wymienić ekwipunek w powiedzmy trzech progach cenowych, które dobrze się spiszą? Dzięki za pomoc

#bushcraft
  • 6
  • Odpowiedz
@czachaaa1: Może to nie jest centralna odp odnośnie twojego pytania, bo się nie znam, ale sobie wpisz camping - survival, na YT jest tysiące filmików jak ludzie biwakują solo albo z rodziną itp, czasem lubie sobie pooglądać, jak ludzie robią wypady solo, w camperach, namiotach, albo nawet sami kopią nory ziemianki itp, odziani jak Wikingowie xxx-xxxx lat temu, temat rzeka, wiesz jednemu wystarczy podstawowy sprzęt dosłownie jak neandertalczyk który ma przy
  • Odpowiedz
Górna półka: Lesovik, FlyHamak
Średnia półka: leśny ludzik, troche Decathlon
Dolna półka: nie warto, bedziesz sie budził mokry/zmarznięty.
W hamaku ze zintegrowaną moskitierą masz zintegrowaną cięciwę, czasami do niej podiwesza się kieszonki ale to sam sobie zorganizujesz, ogarniesz. Do hamaka wchodzi się bez "drobnych rzeczy", te wcześniej chowasz do kieszonek na cieciwie lub wieszasz je na cięciwie (ja wieszam w kieszonkach: latarke, telefon, powerbanka ale latem, zima idzie do śpiwora z powerbankiem,
  • Odpowiedz
  • 0
@FunkyZeit dzięki wielkie, wybór padł na drakę od lesovika. Szukam teraz do niej jakiegoś śpiwora z temperaturą komfortu około 5-10 stopni. Byłbyś w stanie polecić coś tak w okolicach 300zł?
  • Odpowiedz
Pamietaj że tak jak @PapaStajl wspomnial, sam śpiwór to nie wszystko, potrzebujesz jeszcze podpinki ktora bedzie izolowala od spodu.
Zakres temperatur ktory podales jest troche nierealny w tej cenie, szukaj w ofercie Fjorda Nansenna śpiworow syntetycznych, chyba maja fam jakiś syntetyk za niska cene ktory daje rade. Nigdy nie bylem śpiworowym specem, kiedyś wyżygalem kupe kasy na dwa zestawy (lato i zima) i nienmusialem sie zastanawiać co i jak. Prędziej z podpinka
  • Odpowiedz
@czachaaa1 @FunkyZeit Dokładnie, śpiwór w hamaku kompresuje się przez co praktycznie od sodu nie ma żadnej izolacji, a podpinka zdaje swój egzamin w każdych warunkach. Spałem przy -2°C z podpinką Otul od Lesovik

Osobiście w chłodniejsze dni korzystam z dedykowanego do hamakow izolowany materac marki Klymit.

Klymit + Draka świetnie się sprawdził na zimowe mroźne noce.
  • Odpowiedz