Wpis z mikrobloga

@Gawith_Apricot: Tak, praktycznie nawet piwo zero może być wyzwalaczem prowadzącym do z powrotem do nałogu.

Piwo zero, wbrew nazwisko,zawiera alkohol. Chociaż jest to stosunkowo niska zawartość alkoholu, to nadal działa on tak tak samo.

Mózg alkoholika jest "nauczony" reagować na alkohol w określony sposób i nawet niewielka jego ilość może spowodować, że odpalą się mechanizmy uzależnia.
  • Odpowiedz
@rol-ex: są też piwa 0.0% nie zawierajace alkoholu

Drożdże stworzone do 0%!

Aby stworzyć w pełni bezalkoholowe piwo – 0,0% – wykorzystuje się specjalnych szczepów drożdżowych, które… nie >wytwarzają alkoholu! Wyjątkowy proces – który jest przy tym wykorzystywany – pozwala na stworzenie piwa >smakującego jak Złote Pszeniczne, ale w wersji całkowicie bezalkoholowej.

https://ksiazece.pl/piwo/ksiazece-zlote-pszeniczne-00/
  • Odpowiedz
@rol-ex: Na niektórych jest napisane 0,0% a na innych 0,5%. Kupuje te 0,0.
Lubię się napić po rowerze jak się zmęczę, gasi pragnienie, a poza tym działa jak izotonik. Myślałem, że jest to lepsza opcja niż barwiony, sztuczny izotonik ze sklepu.
  • Odpowiedz
@Gawith_Apricot: powiem Ci na moim przykładzie (nie chodziłem na terapię - teraz lecę już 7 mc bez alko) - że #!$%@? nawet piwo zero to wyzwalacz, raz miałem przerwę kilka mc i wypiłem #!$%@? Radlera 0% i jakbym otworzył puszkę pandory, powrót do nałogu był bardzo szybki, także lepiej nie pić :)
  • Odpowiedz
@Gawith_Apricot: to nic nie zmienia, alkohol to tylko jeden z potencjalnych wyzwalaczy, które tutaj występują - jest tez smak i zapach, rytuał otwierania puszki, okoliczności itp. Zamiana piwa alkoholowego na bezalkoholowe to w zasadzie kontynuacja uzależnienia psychicznego ¯\(ツ)/¯

Lubię się napić po rowerze jak się zmęczę, gasi pragnienie, a poza tym działa jak izotonik. Myślałem, że jest to lepsza opcja niż barwiony, sztuczny izotonik ze sklepu.


jaka racjonalizacja xD
  • Odpowiedz
@rol-ex: Z tym izotonikiem to jest prawda:

Zawartość składników mineralnych w 240 ml piwa bezalkoholowego i przykładowego napoju izotonicznego: wapń – 16,59 mg / 2,44 mg; magnez – 16,59 mg / 0,02 mg; fosfor – 37,92 mg / 24,40 mg; potas – 18,96 mg / 36,60 mg; sód – 30,81 mg / 95,16 mg

Nie mam zamiaru zamieniać 8 piw alkoholowych na 8 piw bezalkoholowe, tylko po rowerze traktować jako zimny
  • Odpowiedz