Wpis z mikrobloga

Witam
Powoli zbliza sie czas pozgenac sie ze swoim 23 letnim seatem leonem. Szukam wiec samochodu. Moze ktos cos doradzi by nie siedze w temacie motoryzacji. Kwota to do 100 tysi

Sytuacja:
Roczny przebieg 5 000 km( praca zdalna )
Rodzina 4 osoby

Wymagania:
Bezwaryjny albo chociaz prosty w obsludze naprawie
Na długie lata bo dla mnie to tylko konieczny wydatek
Nie suv( na samo miasto bez sensu)
Benzyna ( j.w)
Troche mocy zeby mial bo lubie dynamiczna jazde
Najlepiej nowy ( wiem że prawie nie ma co wybrać w tej cenie)
#samochody
#motoryzacja
  • 168
  • Odpowiedz
Bzdura. Ja mam auto niemające nawet 100 koni i nie mam większych problemów z wyprzedzaniem. Tak, także gdy auto w pełni załadowane w 4 osoby i pełen bagażnik (kombi).


@Adamfabiarz: Wiedziałem. Wiesz kiedyś mieli malucha i trabanta niektórzy też mówili, że się tym dobrze na wakacje jeździ.
  • Odpowiedz
@oldsox kup sobie kilkuletniego golfa 7 i będziesz pan zadowolony, nie do #!$%@? są te samochody. 1.8 tsi, 2.0 tsi jedna bajka, będzie chodził
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Nie ma obowiązku i nikt nie mówi o jeździe na wariata. Czasem jest potrzeba po prostu ''przycisnąć'', a moc pomaga zrobić to bezpieczniej. I sorry 100KM z pełnym autem się nie zbierze.
  • Odpowiedz
@oldsox: też mam taki przebieg. Markety pod domem i wiesz co? Jeżdżę gruchotem póki się nie zepsuje. Jedyne czego żałuję to tego że bez stresu nie mogę jechać te 700 km bo jak auto stoi po 2 tyg to niewiadomo czy dojedzie. Rozumiem że fakt dzieci wymaga od Ciebie posiadanie sprawnego auta i życzę powodzenia w poszukiwaniu
  • Odpowiedz
@oldsox: Kup sobie używkę, ale od salonu, a jeszcze lepiej – od renomowanego serwisu. Już na starcie będziesz zaprzyjaźniony z serwisem, a jak tylko coś się #!$%@?, to przyjmą ci samochód od ręki. Jedyny minus takiej opcji, to mały wybór, bo zwykle jest to kilka, kilkanaście samochodów.
  • Odpowiedz
  • 0
@jerzu70: Też to brałem pod uwagę, ale w moim powiatowym niema boltow uberow itp, i po te zimnioki że sklepu muszę jechać swoim :) plus dwoje dzieci szkola przedszkole itp
  • Odpowiedz
  • 0
@Krzewiciel_prawdy: 3 tys nie zrobi duzej różnicy nawet do 10 tysi ale to juz max, myślałem wlasnie o Toyocie Yaris, u mnie sytuacja podobna, szkoła żłobek, wór zimnikow że sklepu raz na jakiś czas, ważna jest ta niezawodność
  • Odpowiedz
Dzięki za komenty. W uzywkach boję się jedynie że trafie na jakiegoś szrota, nie bardzo chce brac sztab mechaników że sobą, Roczny samochód też mozna zajechać, jakoś nie wierzę w sprzedawane uzywki w stanie idealnym. Ale jak mówię nie siedze w temacie więc może źle myślę,


@oldsox: Za takie pieniądze i chęci spokoju na kilka lat, to jednak weź ze sobą jakiegoś mechanika i umów przegląd w ASO i udokumentowany przebieg.
  • Odpowiedz
Na długie lata bo dla mnie to tylko konieczny wydatek


@oldsox: Skoro kupujesz na długie lata, to tym bardziej kup nowy, będziesz wiedział co w nim jest, nie miał jakiś problemów typu auto miało mocniejszą szkodę parkingową, oddane do ASO a i tak po 10 latach zaczyna rdzewieć w tym miejscu i przeciekać.
Co kupić? Nie wiem. Może Toyotę? Ale nie wiem jak kwestia baterii w hybrydzie przy tak małych przebiegach.
  • Odpowiedz
  • 1
@Marek_Kodrat: Dokładnie tak, ostatnio żonę wiozę do szpitala inne miasto a tu kontrolka ładowania wyskakuje, alternator padł po 2 latach od regeneracji , niepotrzebne mi takie niespodzianki właśnie
  • Odpowiedz