Wpis z mikrobloga

  • 152
@maras_zaraz_go_udusisz: jako były mechanik mogę Ci odpowiedzieć czemu: przychodzą ludzie ze swoimi częściami, które zazwyczaj nie pasują, (albo co lepsze są używane/nawet uszkodzone), i później taki samochód wisi Ci na podnośniku, a Ty próbujesz zadzwonić do klienta, że z jego częścią coś jest nie tak, bo nie możesz sobie po prostu zadzwonić/pojechać do hurtowni i wymienić części tak naprawdę od ręki, bo klient będzie się wykłócał, że próbujesz go oszukać/uszkodziłeś jego
  • Odpowiedz
  • 0
@maras_zaraz_go_udusisz mireczku, wszędzie tak jest. Zresztą najlepiej brać od mechanika to i zrobi dobrą cenę. Chyba że trafisz na #!$%@?...

Ja jak u swojego robię to jak bym miał części sam kupić to za same części zapłacił bym więcej.
  • Odpowiedz
@fraciu: w dzisiejszych czasach nie ma już dobrych cen a i o mechanika z jajem też ciężko
z takich ciekawszych historii to rok temu jak szykowałem auto pod gaz i robiłem układ zapłonowy to podrzuciłem oprócz filtrów itd. też cewki i świece - młody na oko stwierdził że nie pasują bo są dłuższe niż te które wykręcił
napisałem wprost żeby mnie nie #!$%@?ł bo świece brałem z katalogu ngk i jest
  • Odpowiedz
  • 1
@Pangia ja zmieniałem mechanika na wioskowego, normalnego ale jest po prostu obok mojego miasta. I portfel lubi to, koleś konkretny ceny przyzwoite, za wymianę oleju pałace mniej niż za jak bym kupił ten sam olej na allegro.
  • Odpowiedz
@Heady1991: łatwo jest mówić, generalnie silnik jest skomplikowaną maszyną cieplną, więc bardzo trzeba dbać o kwestie metrologiczne, a przy takim skomplikowaniu łatwo o pomyłkę. Do tego dochodzą kwestie zuzycia samego bloku, glowicy, naprezen termicznych. Ja szanuję ludzi którzy remontują silniki komercyjnie, ale nie dziwie się warsztatom, ze wolą robić klocki i wymieniać oleje.
  • Odpowiedz