Wpis z mikrobloga

Dlaczego ceny rowerów są tak abstrakcyjnie wysokie? Szczególnie w porównaniu do cen motocykli?

Mam 14 letni rower po upgradach i nie zwracałem specjalnej uwagi na ceny nowych. Ostatnio zrobiłem kat i popatrzyłem na ceny motocykli i ceny rowerów i się za głowe złapałem.

Jakim cudem ludzie uzasadniają wydanie 20-30k na rower elektryczny albo jakiś downhillowy? O szosówce juz nawet nie chce zaczynać, bo tam już nic nie ma, a kosztuje jeszcze więcej.

Motocykl też ma ramę spawaną, ale większą. Napęd na łancuchu ale ze skrzynią biegów. Wszystko jest większe i cięższe, a do tego dochodzi silnik, oświetlenie, elektronika itd.

Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego rowery sa takie drogie i jak ludzie uzasadniają sobie kupno elektrycznego roweru, który w zasadzie dubluje w sporej części zastosowanie skutera?

#rower #motocykle
  • 85
  • Odpowiedz
  • 0
podobne rabaty można złapać na moto, z 120k na 105k.


@Anakee: Nie chodzi mi o rabaty, ale o ogólny zakres cenowy.

@schwung No i co z tego? Ja patrzę na zwykle skuterki jak nmax czy mt07. Oba kosztują 30-35k.
  • Odpowiedz
@cwlmod: Rower elektryczny można kupić za 3 tysiące. Motocykl 125 lepszej chińskiej marki za 8 albo Ninję za 26.
Przy praktycznie każdym produkcie cena jaką można zapłacić za wysoką półkę jest nieograniczona. Jak ktoś może odkładać "na przyjemności" 5k miesięcznie to kupi sobie rower za 30 i spłaci w pół roku.
Motocykl jest innym hobby niż rower, tak jak wędkarstwo jest innym niż myślistwo.
Co do porównania osiągów. Rower za 3k
  • Odpowiedz
To już ludzie nie potrafią zmieniać biegów tylko silniczki elektryczne to robią? xD


@cwlmod: zaleciało typowym Januszem, co po automat ludzie już biegów nie potrafią zmieniać? po co kontrola trakcji ludzie już manetką kręcić nie potrafią?

Ktoś to chce i go stać to kupuje, na tym polega rozwój technologii.

Rowerem za 600zł z marketu też pojedziesz na przejażdżkę ale jak chcesz coś więcej to szukasz wyższej półki
  • Odpowiedz
Nie chodzi mi o rabaty, ale o ogólny zakres cenowy.


@cwlmod: tam gdzie kończą się rowery to zaczynają się motocykle. W każdym segmencie.
  • Odpowiedz
Transport. Tych elektryków widzę sporo w wawie i ludzie nimi jeżdżą po płaskich ścieżkach, a mają pełne zawieszenie. Kupujesz taki rower bo chcesz mieć rower w którym nie trzeba specjalnie pedałować, więc równie dobrze możesz kupić skuter, który pojedzie jeszcze szybcie


@cwlmod: Nie wiem na których Warszawskich ścieżkach Ty widzisz elektryczne fulle.
No i jest zasadnicza różnica między elektrycznym rowerem vs skuter. Skuterem na legalu nie pojedziesz po DDR.
  • Odpowiedz
  • 0
@brh77603 To od ciebie zaleciało typowym Januszem. Może mi jeszcze powiedz że rower elektrycznym z wyłączonym ograniczeniem na pedałowanie jest lepszy bo to postęp i już pedałować nie trzeba xd

Teksty i bogatych ludziach możesz sobie wsadzić. Ja tutaj oceniam co jest sensowne w nie szanuje ludzi, którzy mają za dużo pieniędzy o ich nie szanują
  • Odpowiedz
@zobq: Nie jest bez sensu. Co z tego że MTB jest do innej aktywności skoro zwyczajnie możesz też uprawiać inną aktywność?


@cwlmod: Idąc tą logiką: po co kupujesz skuterek, zamiast po prostu pooglądać telewizję?

Mówię o skuterach maxi. Yamaha nmax kosztuje 30k i daje dużo większą funkcjonalność w mieście + wyjazdy na trasy. Rower elektryczny będzie gorszy w mieście, ale może zjechać do lasu i tyle.


No ale w cenie
  • Odpowiedz
@cwlmod chwile czytam ten post i widzę komentarze ale chyba nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie bo każdy go unika, ja też nie widzę sensu ale widocznie rynek się nie na takich osobach koncentruje jak my, a ci co są targetem nie umieją odpowiedzieć.

pan może przykład z kawiarniami wiele osób nie chodzi tam tylko kupuje sobie w biedrze a jednak są ludzie co potrafią zapłacić za ekspresso po 20 zl też
  • Odpowiedz
@cwlmod: Na elektrykach się nie znam, cenę podałem z pierwszego lepszego wyniku w Internecie. najbardziej sensowny będzie ten który albo spełnia twoje osobiste wymagania w najniższej cenie, albo posiada najlepszy stosunek jakości do ceny według twoich kryteriów.
Ja mam elektryka bo go nie nie mam potrzeb, które by zaspokoił.
  • Odpowiedz
  • 0
Idąc tą logiką: po co kupujesz skuterek, zamiast po prostu pooglądać telewizję?


@zobq: Nie widziałem że oglądając tv się przemieszczam xD

No ale w cenie 30k, to kupisz już bardzo dobre 2-3 fulle, na których można się ścigać, a w promocji to 3-4. Więc nie rozumiem, z czym masz problem.


@zobq: Ok, daj przykład, bo ja się orientuję. Decahtlon i marketówki zawsze kojarzyły mi się z totalnym gównem, ktore rozregulowywało
  • Odpowiedz
@brh77603: Ale osiągi i komfort lexusa i Fiata 500 są zauważalne w przeciwieństwie do różnicy między np Sorą i grupami z wyższej półki.
  • Odpowiedz