Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait# #pracbaza #kolchoz #scrum #agile #scrummaster #ppbit #pracait

#kryzysit - pytanie szczególnie do generycznych CRUDiarzy, którzy negują kryzys w IT @programista15cm @Djelon @Jaca77 #sprintyjacka

Podaje twarde dane z no fluff jobs - to pojawiła się teoria, że skoro to polski job board to na pewno są amatorami i nie umieją robić statystyk - i inne teorie spiskowe

Teraz ludzie wypowiadają się na forach, że szukają pracy ponad pół roku bezrobocia, ludzie co mają 6 lat w javie nie potrafią nic znaleźć i chcą iść robić cokolwiek za 5k netto - jakie teraz fikołki wymyślicie? Że ktoś celowo ściemnia, kolejne teorie spiskowe? Troll kontra rekrutereek żeby manipulować opinią publiczną, siać strach wśród programistów i tnąć stawki do 16k netto b2b dla seniora?

Czekam na wasze fikołki.
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait# #pracbaz...

źródło: kryzysIT1

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: no, na pajeeckim rejonie nie jest kolorowo, natomiast ostatnio też miałem na rekrutacji asa co miał 6 lat w Javie I pustego gita... zaproponowaliśmy mu test wstępny, ale "on ma doświadczenie, on nie będzie żadnych testów jak junior pisał", cóż, podziękowaliśmy, wzięliśmy kogoś z pełnym gitem (nie były to najambitniejsze rzeczy, tak trochę nasrane, ale elegancko), który najlepiej napisał test. Kryzys w branży jest, ale problemem jest też mentalność polskich
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Szybkie googlowanie i okazuje się, że to nie żaden crudziarz, tylko deweloper gównogierek na Androida, a ten drugi to troll XD Zresztą pierwszy może i też, co nie powinno dziwić na tej grupce poświęconej głównie niskich lotów żartom i baitom.
  • Odpowiedz
  • 11
@nad__czlowiek: no, na pajeeckim rejonie nie jest kolorowo, natomiast ostatnio też miałem na rekrutacji asa co miał 6 lat w Javie I pustego gita... zaproponowaliśmy mu test wstępny, ale "on ma doświadczenie, on nie będzie żadnych testów jak junior pisał", cóż, podziękowaliśmy, wzięliśmy kogoś z pełnym gitem (nie były to najambitniejsze rzeczy, tak trochę nasrane, ale elegancko), który najlepiej napisał test. Kryzys w branży jest, ale problemem jest też mentalność polskich
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: ale my go nie rekrutowaliśmy na seniorskie stanowisko xD, on sam o sobie przez całą rozmowę mówił jakim to nie jest niesamowitym programistą i że seniorskie stanowisko mu się należy, seniorem w tym zespole jest gość który pamieta czasy kart perforowanych xD. I nie wymagaliśmy gita, spytaliśmy czy ma, powiedział że ma, sprawdzamy-pusto jak w kościele, putamy po co mu taki pusty to suprisedpikachuface.jpg. Może teścik nie, njebede, no to
  • Odpowiedz
  • 25
@Podstarzaly_Mandalorianin: no czyli maglujecie z gita xD przecież dosłownie każdy programista ma gita xD ja mam tam projekty sprzed 7 lat gdy aplikowałem na juniora

ale mam szacunek do samego siebie, nie koduje nic na gicie po pracy by jacyś rekruterzy sprawdzali czy mma projekty i gita na zielono xD Chłopie, wybija godzina 16 to ide na basen, rower, spacer, gotuje zdrowy obiad, ćwicze, spotykam sie z ludźmi. W weekend góry
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: To wybrałeś złą branżę, bo w IT ludzie często siedzą po godzinach i się rozwijają. Nie ma zmiłuj, taka branża i albo się rozwijasz albo stoisz w miejscu prosząc się aż ktoś młodszy z tej pierwszej grupy Cię wygryzie.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: zaraz maglujecie - jest to sprawdzamy, nie ma to spoko, nie było go w wymaganiach, pytamy bo czasem się perełki zdarzają - inna rekrutacja - kandydat to jakiś dziwak w brudnej koszuli, generalnie rozmowa z nim jak jedzenie cegły, za to git piękny, wzięliśmy go bez dalszych ceregieli testow, innego gunwa, trzy lata z nami siedział, poszedł na swoje jak trochę się uczłowieczył, ale mało zabrakło a byśmy diament wywalili
  • Odpowiedz
  • 22
nad__czlowiek: To wybrałeś złą branżę, bo w IT ludzie często siedzą po godzinach i się rozwijają. Nie ma zmiłuj, taka branża i albo się rozwijasz albo stoisz w miejscu prosząc się aż ktoś młodszy z tej pierwszej grupy Cię wygryzie.

Odpowiedz


@Mathas: dlatego to autyści pasjonaci powinni się dopasować do reszty i nie rozwijac po pracy. 80% ludzi normalni programiści kodują w pracy 8h i po pracy mają rodziny, dzieci, znajomych,
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Sorry, ale to wy weszliście do ich branży i to nowi mają się dopasować, nie na odwrót. Dawniej IT to były wyłącznie piwniczaki, siedzące w przepoconych t-shirtach, pasjonaci. Dzisiaj wchodzicie do ich branży z powodu pieniędzy i chcecie dyktować warunki na rynku, to tak nie działa.
  • Odpowiedz
80% ludzi normalni programiści kodują w pracy 8h i po pracy mają rodziny, dzieci, znajomych, pasję, hobby, sport


@nad__czlowiek: Rynek sam dyktuje warunki. Skoro masz 2 kandydatów z czego 1 siedzi po godzinach rozwijając się to chyba wybór jest prosty
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Jak lubisz to co robisz to się w tym rozwijasz i tyle nie trzeba być autystą pasjonatem. Kolejną sprawą jest to że jak się jest juniorem i chce się awansować to trzeba się rozwijać. Jeśli ktoś jest kumaty i potrafi to zrobić w godzinach pracy jego plus jeśli nie to trzeba dać na początku coś więcej od siebie. Jak jesteś już seniorem to wchodzi właśnie rodzina i inne tematy. Też
  • Odpowiedz
Sorry, ale to wy weszliście do ich branży i to nowi mają się dopasować, nie na odwrót. Dawniej IT to były wyłącznie piwniczaki, siedzące w przepoconych t-shirtach, pasjonaci. Dzisiaj wchodzicie do ich branży z powodu pieniędzy i chcecie dyktować warunki na rynku, to tak nie działa.


@Mathas: siedzę w tym od podstawówki, po ktorej miałem gimnazjum i studia. Nie ma #!$%@?, żebym udostępnił ci moje prywatne projekty, no jak je robię,
  • Odpowiedz
To wybrałeś złą branżę, bo w IT ludzie często siedzą po godzinach i się rozwijają

@Mathas: takie info pa pamietam ostro szło jak kucowałem na studiach 10 lat temu. Dzisiaj ludzie z branży raczej zbaja o inne aspekty życia bo 8h dziennie na siedząca prace to i tak dużo ( albo to moja bańka, ale nawet jeśli tak to nigdy mi to nie przeszkadzało w karierze). Robić coś ponad to jest
  • Odpowiedz