Wpis z mikrobloga

Elo, jakie bibsy są teraz polecane na trasy typu 7-8h? Czytałem trochę o asosach etc etc, trochę marek przejrzałem ale ciężko się na coś zdecydować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nbś dalej mają wkładki wszywane za blisko?
Budżet to jakieś 400 zł z odchyłami, chyba że będzie to na jakimś allegro czy Amazonie to wtedy więcej bo sobie załatwię kupon jakis

#rower #gravel #kolarstwo #szosa
  • 8
  • Odpowiedz
@Tragu: ogólnie to ciężko powiedzieć, wkładka, jej kształt, musi ci podpasować. Tak samo jej umiejscowienie, krój spodenek.

am cycling, RASO, Parle, wszystkie mogą być dobre albo złe xd

Musisz przymierzyć kilka par i się zorientujesz które jak, lepiej czy gorzej leżą.
Wygodne gacie czuć od razu, że są wygodne, obcisłe ale nie odcinają krwi, wkładka idealnie przy dupie, zero luzu. Jak siadasz na siodle to krawędź wkładki ma być na równo
  • Odpowiedz
  • 0
@pine: czyli trzeba się bawić podobnie jak z siodelkami gdzie trzeba wybierać pod swoje 4 litery ( ͡° ʖ̯ ͡°) a potem jeszcze to odsyłać
  • Odpowiedz
@Tragu: trochę tak, ja mam z tym duży problem bo mam chudą dupe bardzo

często najmniejsze rozmiary są dla mnie za duże xd
kupienie spodenek to koszmar
  • Odpowiedz
@Tragu: Tak jak pisali poprzednicy musisz znalezc swoja kombinacje pozycja, siodelko i wkladka. Nie zawsze najdrozsze modele beda idealne. Ja przetestowalem modele od 200 do 1,5k i poki co najlepsze jakie znalazlem dla mnie to sa bibsy od Raphy, gdzie wkladka pasuje mi idealnie.

Bibsy ocenic mozna jak sie zrobi > 100km w nich. Wtedy wychodza rzeczy ktorych na trasach krotszych nie czujesz np. oddychalnosc, ulozenie szwow, rodzaj szwow, wkladka, itp
  • Odpowiedz