Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait# #pracbaza #kolchoz #scrum #agile #scrummaster #ppbit #pracait #kryzysit

Macie swój brak kryzysu. Koleś 11 lat bez luk w CV, R&D w Javie a nie jakiś outsourcing

I co teraz, łyso was? Wykopki trollują z kryzysem?

Wiecie dobrze komu dziękować! Pasjonatom. Siedzą tacy po 160h grzecznie na etacie, potem 3-4h po pracy i kolejne 7-8h w weekendy. Zakuwa od rano do wieczora. Front-end, back-end, devOps, testy, nawet zrobi sobie certa z rotacyjnego scrum mastera.

Zarabia 30k miesięcznie i śmieje sie z ludzi co zarabiają 20k. Ale nie powie wam tego, że realnie pracuje 250h w miesiącu licząc 160h etatu i 90h dokształcania po pracy. Miesiąc w miesiąc.

Człowiek co ma 20k przynajmniej pracuje 160h czyli ma 120zl/h, koleś co ma 30k za 250h w miesiącu też ma 120zl/h - na jedno wychodzi

Nie powie wam też, że nie ma rodziny, dzieci, kobiet, znajomych. Nie ma hobby, pasji, nie je zdrowo, nie uprawia sportu. Jest tylko kodowanie, autyzm, asperger, nadwaga i problemy ze wzrokiem/kręgosłupem od siedzenia 12h dziennie.

Nie ma na czasu na "głupie rzeczy" bo właśnie wyszedł nowy projekt open-source do commitowania i trzeba wrzucać rzeczy, za darmo. Potem Jeff Bezos weźmie ten projekt i wrzuci w AWS i będzie go hostował w chmurze i zarabiał miliony $$$ na pracy takiego jednego i drugiego michałka pasjonata co latami za darmo dowoził w opensourcach - tak jak to było z elasticsearchem i mongoDB xDD NA szczęście tamci twórcy chociaż mieli RiGCZ by pogonić złodzieja prywaciarza Bezosa i mu zablokować zarabianie na open-sourcach w chmurze

Zrozumcie - im więcej zakuwacie po pracy tym bardziej niszczycie życie innym. Chcecie kodować sobie 16h dziennie? Prosze bardzo. Tylko kasujcie swojego pracodawcę za 16h dziennie. Miejscie do cholery jasnej szacunek do siebie. Prawnik jak sie uczy po godzinach to potem kasuje klienta nie 200zł tylko 500-1000zł za głupią wizyte po porade. Nie pisze na forum darmowych porad prawnych. I sobie odbija. Tego wymaga profesjonalizm i szacunek do swojej profesji. A wy bierzecie hajs za 8h a 8h uczycie sie za darmo "bo my to lubimy" - jest na to jest slowo zaczynające się na "f" i kończące na "rzy". Kazda praca i wysiłek powinna być rozliczana by nie niszczyć branży. A nie że potem senior dev 7 lat stażu ma się cieszyć z 16k netto b2b podczas gdy już księgowe, kadrowe i hrki dobijają do 14-15k brutto UoP w zagranicznych korporacjach.

Nie niszczcie branży bo potem przez waszą garstkę pasjonatów, 10% z was cierpi 90% osób - normalnych osób, którzy chcą mieć work-life-balance. Pracować max 8h dziennie, spotykać sie z kobietami, zakładać rodzinę, dbąć o diete, uprawiać sport, podrożować, mieć ciekawe hobby. Nie commitować autystyczny kod po 8h pracy na etacie.
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait# #pracbaz...

źródło: kryzys111

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Można jeszcze dokooptować do tego awarie w weekendy. W weekend majowy padł jakiś cdn z biblioteką, którą używamy w kilku serwisach. No i cyk i trzeba podmieniać na inne.
  • Odpowiedz
A nie że potem senior dev 7 lat stażu ma się cieszyć z 16k netto b2b podczas gdy już księgowe, kadrowe i hrki dobijają do 14-15k brutto UoP w zagranicznych korporacjach.


@nad__czlowiek: mnie rozwaliła jedna znajoma, która robi w korpo jakies szkolenia wewnetrzne, praca w pelni zdalnie realnie z tego co mowila to ma max kilka godzin dziennie bo juz porobione materialy tylko wchodzi na spotkania i gada 2h do ludzi,
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@nad__czlowiek: no ja ostatnio się rekrutowałem i przyznam,żen ie poszło mi jakoś super ale zaskoczyło mnie,że w feedbecku było info abym douczył się o garabe collector.No to myślałem,że jakieś dodatkowe trochę bardziej informacje ale filmik dotyczył zastąpienia customowej implementacji garabge colectora xD
  • Odpowiedz
Zrozumcie - im więcej zakuwacie po pracy tym bardziej niszczycie życie innym. Chcecie kodować sobie 16h dziennie? Prosze bardzo. Tylko kasujcie swojego pracodawcę za 16h dziennie. Miejscie do cholery jasnej szacunek do siebie. Prawnik jak sie uczy po godzinach to potem kasuje klienta nie 200zł tylko 500-1000zł za głupią wizyte po porade. Nie pisze na forum darmowych porad prawnych. I sobie odbija. Tego wymaga profesjonalizm i szacunek do swojej profesji


@mulligan:nie
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: nie zgadzam się z tym podsumowaniem, dzięki za cytat z sednem, teraz rozumiem.

Ucząc się, zwłaszcza jeżeli to pasja, zdobywasz ponadprzeciętną wiedzę. To jest inwestycja w siebie, którą kiedyś można zmonetyzować. Spójrz na rynek aktualnie: gównojuniorzy, dzieci bootcampów z 2017, a nawet przeciętni seniorzy mogą tylko pomarzyć o sensownych ofertach. Co w sumie pokazuje ten screen.

Problemem jest to, że programiści tak jarają się swoją pracą, że może z 20%
  • Odpowiedz
Nie powie wam też, że nie ma rodziny, dzieci, kobiet, znajomych. Nie ma hobby, pasji, nie je zdrowo, nie uprawia sportu. Jest tylko kodowanie, autyzm, asperger, nadwaga i problemy ze wzrokiem/kręgosłupem od siedzenia 12h dziennie.


@nad__czlowiek: ja #!$%@?ę co za frustrat że ktoś spędza wolny czas tak jak chce. xD
  • Odpowiedz
skonczyla cos humanistycznego, na studiach tylko ciagle imprezy, po studiach rozwoju zero, obecnie doksztlcania sie tez zero, zagrozenie zwolnieniem zero.


@Eugeniusz_Zua: No i #!$%@?. Ważne że robi to czego od niej potrzebują ¯\(ツ)/¯.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: wystarczy spojrzeć na opis że człowiek renesansu programista, artysta, pisarz (xD) i ten Linkedin po polsku (xxD), to wiadomo że to pewnie jakiś magik, gdzie nigdzie dłużej nie zagrzał miejsca, a tam gdzie to R&D to pewnie jakiś januszsoft.pl xD
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: No ja napiszę dalej to samo co pisałem wiele razy. Dość często rekrutuje i to, że ktoś programuje od 10 lat nie znaczy, że jest dobrym programistą. Przeważnie tacy robią dużo hałasu w stylu: programuje od X lat i nie mogę znaleźć pracy!
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: typ polowe czasu prawie programowal w unity czyli C# potem przerzucil sie na jave, gdzie pierwsza praca to bylo cos z androidem wiec inna bajka a dopiero potem na backend lub fullstack javy w sumie 1.5 roku stabilnego zatrudnienia w jednej technologii jeszcze prawdopodobnie po studiach elektroniki ktore gowno mu daly dla softwaru i tak to sie konczy xd mozna sie rozejsc afera z dupy a kto mu pisze ze
  • Odpowiedz