Wpis z mikrobloga

nie chce siac defetyzmu, ale patrzac na raport xtb kluczowe informacje to:
- niby wzrost aktywnosci uzytkownikow prawie 50%, ale zaledwie 6.5% wzrostu aktywnosci na CFD, na ktorych glwonie zarabiają
- przy tym rentownosc na lota CFD gorsza niz rok temu
-w konsekwencji powyższego to zysk wlasciwie taki sam jak rok temu, a kurs akcji 100% wyżej.
podobny wynik przy rekordowym pozyskaniu nowych klientów.

średnio sledze spólkę, ale poza dywidendą(prawie na poziomie % obligów), pod co ludzie to kupują po obecnych cenach? co niby miałoby poprawić im gwałtownie wyniki, tak jak gwałtownie urósł kurs ? jakis nowy rynek w grze?

EDIT: widze ze baza r/r jest wysoko. dlaczego rok temu 1kw mieli takie mocne wyniki?
#gielda #meczennicyxtb
  • 11
  • Odpowiedz
jakis nowy rynek w grze?


@kot__morderca: indonezja. Uważam, że jest szansa, że to będzie żyła złota.

Aktywnosc na cfd nie rośnie tak jak liczba użytkowników, ale to nic złego. Xtb po to właśnie oferuje nowe produkty, żeby przyciągnąć wszystkich a nie tylko hazardzistów. To wpisuje się w strategie zarządu.
olcayn - >jakis nowy rynek w grze?

@kot__morderca: indonezja. Uważam, że jest szansa...

źródło: 1000017173

Pobierz
  • Odpowiedz
@olcayn: pytam, bo nie rozumiem kto teraz to kupuje. Jesli ktos juz siediz dlugo i sobie piramiduje, to moze ok. ale patrzac na kurs musi tez wchozic duzo nowych, i tego nie rozumiem. myslalem ze jest jakis powod i spwodziwałem sie mega wyników uwzgedniajac rypanie shorcairzy i kakałowców, a jest "ok".

@maniek74: to moze byc spoko na zmniejszenie ryzyka bana na CFD. tylko sie to odbędzie kosztem marży. z drugiej
  • Odpowiedz
@olcayn: "odejście" od cfd spowoduje pojawienie się prowizji na akcjach i przestaną być w tej kwestii konkurencyjni co pewnie przełoży się na liczbę klientów, bo ludzie zaczną liczyć gdzie jest lepiej i taniej
dla mnie rynek brokerski jest przesycony i nie wiem co musieliby wymyślić nowego żeby dać mi lepszą ofertę niż np taki ibkr
  • Odpowiedz
@kot__morderca: XTB chce wprowadzić IKZE, do tego ściągaja kapitał poprzez oprocentowanie kasy u nich. Będzie dużo kasy u nich leżeć to może coś z tych depozytów dorobią. Nawet u nich bardziej sie opłaca trzymać dewizy niż w niejednym banku bo mają oprocentowanie na kontach. Moim zdaniem zmieniają się trochę w fintech...znaczy dokładają nowe produkty które ściągną do ich kasy kapitał. IKZE, oprocentowanie depozytów, itp. Brać towar w opór... Nawet jak nie
  • Odpowiedz
@kot__morderca: To są zasadne pytania. Sam sobie je zadawałem. Póki co to jest typowy lejek sprzedażowy, który ma doprowadzić jakiś odsetek klientów do strat na CFD. Bez tego nie ma mowy o braku prowizji na akcjach i ETFach.

Spółka rośnie, bo udaje jej się przyciągać bardzo dużo klientów i ma plany ekspansji na perspektywiczne i ludne rynki. Rynek gra pod to, że będzie to globalny gracz, który wykroi dla siebie trochę
  • Odpowiedz