Wpis z mikrobloga

Jaki może być powód tego że perfumy na mnie nie pachną?
Używam na pewno oryginalnych, czasami killerów a laski w biurze i mąż często mówią że nie czują ode mnie dosłownie niczego nawet jak wąchają mnie po psiknięciu. Ja czuję je często tylko 2-3 godziny.
Przykładowe zapachy:
-Guerlain Shalimar
-Chanel Mademoiselle
-YSL Libre intense
-Diptyque Fleur de peau
-YSL Opium le parfum
#perfumy
#kosmetyki
  • 21
  • Odpowiedz
Nie myjesz się od tygodni czy miesięcy i perfumując maskujesz swój smród, jednocześnie oba zapachy ulegają wzajemnej anihilacji i wychodzisz na zero, czyli bezwonna. Prościzna, pora na CS-a ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@daddyissues_ najprostszą odpowiedzią byłoby, że to zależy od PH skóry. Może spróbuj się posmarować jakimś bezwonnym olejkiem na szyi i na to aplikować perfumy
  • Odpowiedz
@daddyissues_: Może być nose-blind. Pytałaś ludzi czy czują je od ciebie?

Też czasem mam tak, że nic nie czuję a jednak zapach nadal jest.

No i 1-2 psiki to daj spokój, overspray to jest obowiązek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@daddyissues_: To z olejkami i wazelina to brednie xD

Jak 5 strzałów za mało to daj dziesięć / z tych które podałaś to tylko Shalimar ma jakieś sensowne parametry
  • Odpowiedz
Nadgarstki(psik i złączam), za uszami(z nadgarstków), dekolt, bluzka(zazwyczaj bawełna/len na wełnie mi najlepiej trzyma), włosy po jednym psiku


@daddyissues_: to chyba twoj problem XD Psikanie na nadgarstki i rozsmarowywanie, oraz psikanie w powietrze i wchodzenie w mgielke to strata perfum XD
  • Odpowiedz
@daddyissues_: Co do zasady wiele perfum jest tak skonstruowanych, że największa projekcja jest w ciągu 1-3 godzin a potem zostaje baza. Szczególnie wszelkie molekuły imitujące cytrusy bardzo szybko znikają z zapachu. Dlatego skóra to wbrew pozorom często słabe miejsce do aplikacji perfum, bo ciało jest ciepłe przez co alkohol wraz z olejkami uwalnia się bardzo intensywnie i potem gaśnie. Dodatkowo każdy ma inną skórę i aktywność fizyczną, która ma ogromny wpływ.
  • Odpowiedz
Nadgarstki(psik i złączam), za uszami(z nadgarstków), dekolt, bluzka(zazwyczaj bawełna/len na wełnie mi najlepiej trzyma), włosy po jednym psiku


@daddyissues_: żadne nadgarstki xd psikaj tam gdzie nie wytrzesz to po pierwsze (np na lato zgięcia łokci przy krótkich bluzkach/sukienkach), dekolt ok, tak to głównie za uszami i szyja/włosy z tyłu głowy. Można też trochę na szyi pod brodą, ale będziesz się prosić o noseblind ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@malani: Czyli w sumie perfumować się nie po myciu tylko potem? To wiele wyjaśnia bo testując Libre mąż je czuł na cały dom. Rano czyli po kąpieli znika zanim w godzinę gojące do pracyxD
@hikashi Zastosuje się! Plus ja kocham vintage, jak będzie mnie stać to kupię jakiś staroć Opium czy innego dziada z mocą xD Shalimar to jeden z moich ukochanych zapachów tak jak Chanel Coromandel (też trochę dziadkowy jest
  • Odpowiedz
@daddyissues_: Po kąpieli masz pewnie rozgrzaną skórę i przy okazji woda paruje ze skóry. Strzelam, że perfumy wyparują na takiej skórze znacznie szybciej. Tak jak pisałem - ubrania, suche włosy i overspray (jak nie działa 5 psików to daj 10, nie działa 10 daj 15)
  • Odpowiedz