Wpis z mikrobloga

  • 1
@zielony_goblin: Co to znaczy "powazne leki" , mysle ze to dosyc lagodny środek (dzieci go przyjmują). To że jest przechowywany w sejfie i polskie prawo ma takie widzimisie, że jest traktowany jako narkotyk to nie znaczy, że to cala prawda. a poza tym tego nawet nie ma napisane w ulotce, mianowicie tego jak dokladnie lek sie wchlonie bez posiłku. Dlatego pytam na portalu ze smiesznymi obrazkami
  • Odpowiedz
@soshiu xD lek trzymają w sejfie żeby takie jednostki jak ty nie żarły tego jak cukierki. Spamujesz tag co 2 dzień, a nawet nie potrafisz poczytać o leku. I w sumie to nie wiesz nawet co przyjmujesz jeśli zadajesz takie pytania. Niezwykle drażnią mnie takie jednostki
  • Odpowiedz
@soshiu: IR - instant release, po przyjęciu wchłania się od razu całość. CR - Controlled Release, po przyjęciu wchłania się stopniowo. Czyli jeśli masz kapsułkę 20mg cr, to te 20mg zostanie wchłonięte w ciągu np 10h.
  • Odpowiedz
  • 0
@dafi93: ale czemu wyciagasz godzine z kapelusza (10h) mimo ze to są około 4 godziny (według ulotki)? Wiem, CR to stopniowe uwalnianie, tylko myslalem że stopniowe jest TYLKO wtedy gdy nie zostanie podane na czczo. Wiec zaczalem sie zastanawiac czy jakby (czysto hipotetycznie) przyjac CR na czczo, to calosc sie wchlonie jak w IR od razycczy to przedłużone uwalnianie pozostanie?
  • Odpowiedz
  • 0
@zielony_goblin: nie ogarniam jak to jest możliwe, że jedzenie wzmacnia dzialania leku. Z reguły jest na odwrót. A takie antydepresanty można bez posiłku też przyjmować.
  • Odpowiedz
Tam w tabletkach jest składnik z tym mph, który powoduję dłuższe rozpuszczanie tabletki i tak to działa, a nie czy zjesz obiad czy nie. Lepiej do książek młody, a nie w narkotyki się pchasz z dwiema lewymi rękami i tylko więcej sobie problemów robisz niż pomagasz.

Pozdro
  • Odpowiedz
@soshiu: ale o czym ty gadasz xD przeczytałem właśnie ulotki medikinetu cr medikinetu ir concerty i atenzy, w żadnej nie ma nic o czasie działania, ponadto w wersjach CR masz dokładne wytłumaczenie czym te CR jest i jak działa xD Informacje o czterech godzinach znalazłem tylko w medikinecie IR gdzie zalecają jego branie właśnie te max 4h przed snem bo może powodować bezsenność.
  • Odpowiedz
@soshiu spowolnione uwalnianie jest wynikiem technologii w jakiej produkowane sa kapsułki. Jak nic nie zjesz to pewnie wplynie to jakos na szybkosc uwalniania ale ciezko powiedziec jak.
  • Odpowiedz
@soshiu: w kapsułkach cr jak je otworzysz (mozna to zrobic bez problemu) masz takie male biale i niebieskie kulki, podobno te niebieskie uwalniaja sie po czasie, a biale od razu . Ćpuny podobno wyciągają wszystkie kuleczki i kruszą to na pył, ale nie wiem czy to działa.
  • Odpowiedz
nie ogarniam jak to jest możliwe, że jedzenie wzmacnia dzialania leku. Z reguły jest na odwrót. A takie antydepresanty można bez posiłku też przyjmować.


@soshiu: nie jestem lekarzem, nie znam się, ale myślę, ze chodzi o to abyś mial siłę funkcjonować na stymulantach, a znow jak już weźmiesz to często jest gorzej z apetytem, więc może warto wcześniej zjeść np. Jajecznicę czy coś i najlepiej nic cukrowego, bo te dają energi
  • Odpowiedz