Wpis z mikrobloga

Los tak sie potoczył ze mam chwilowo nagle 100+ k wolnego kapitału, nie mam zamiaru ich wydawac, tylko pokisic jakis czas az sytuacja zyciowa mi sie unormuje.
Niby mam gdzie mieszkac, jakiegos gruza do wozenia dupy, praca na zwykłym etatcie (wyplata przepalana od 10 do10)
Gdzie to wsadzić, żeby miesiecznie chociaz pare stów wpadło? #obligacje ? #lokata ? #kontooszczedniosciowe ?
Nie grałem nigdy na #gielda wiec wiadomo, grubas mnie zje (chociaz planuje spróbowac za pare k z puli)
#finanse #oszczedzanie
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Jakimialemlogin: moze rok, moze 3, im stabilniejszy i wyzszy dodatek z tego tytułu tym dłuzej w sumie, jest to kwota tak jakby dodatkowa w moim zyciu, ale nie wynikajaca z mojego oszczedzania, wiec wydanie jej teraz nic nie zmienia, a warto miec taka poduszke
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Jakimialemlogin: tylko obligacje skarbowe sa zamrozeniem na okreslony czas tak? A konto oszczednosciowe moze troche nizszy % ale wieksza wolnosc rezygnacji w dowolnym momencie? Dobrze to rozumiem? Bo niby moge to kisic, ale ostatnie wydarzenia w zyciu nauczyły mnie, że życie bywa przewrotne
  • Odpowiedz
  • 4
@Elev obligacje możesz wypłacić kiedy chcesz, nie tracisz odsetek, tylko płacisz za wcześniejszy wykup 70gr/obligaca (ale co do kwoty to trochę zależy od umowy)
Lokata bankowa - jak wypłacisz to tracisz wszystko co zarobiłeś
  • Odpowiedz
@Elev konto oszczędnościowe duża wolność bo możesz dowolnie wpłacać dopłacać itd a odsetki i tak się naliczają. Co do lokaty to jak zlikwidujesz to odsetki tracisz więc konto lepsze jeśli czujesz że może się zdarzyć że będziesz potrzebować tej kasy
  • Odpowiedz
@Elev: Nie słuchaj mirasów od obligów korporacyjnych.

na livesmarter.pl masz zbiór lokat oraz KONT oszczędnościowych
olewasz nonejm banki i bierzesz tyle te dobre
Tam w PEKAO jest bodajże dla 100k 7 % na 150 dni.
alternatywa to obligi skarbowe i tu patrzysz co ci bardziej pasuje.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Jakimialemlogin: czyli lokata a konto oszczędniościowe to nie to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
duża róznica na % ?
bo jednak wolność w korzystaniu ze środków na pewno ma konsekwencje
  • Odpowiedz
@Elev: konta oszczędnościowe nawet lepsze mają propozycje niż lokaty :)
obecnie faktycznie najlepiej wziąć PEKAO 7% na 5 miesięcy do 100 tys. jak minie 5 miesięcy to szukasz kolejnego banku i przenosisz kasę. od tych 7% oczywiście bank automatycznie pobierze co miesiąc podatek belki 19%
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Spitfire92: no własnie giełdy sie boje, bo znam ja tylko z wykopu a nie chciałbym kapitału przewali
Jak to leciało:
Syn pyta się ojca, który handluje #bitcoin:
-Pożyczysz mi 10pln?
-8pln? Na co Ci 13pln?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Jakimialemlogin: panie belka, prosze mi przestac odsedki prześladować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzieki, właśnie skłaniałem sie ku kontu oszczedniosciowemu i potwierdziłeś ze może to być dobra droga, no ale musze w weekend duzo o tym poczytac jeszcze
  • Odpowiedz
@Elev: Zakładasz kilka kont w bankach. 4 wystarczą i zakładasz w tym miesiącu konto oszczednosciowe. Po zakończonej promocji przerzucasz do drugiego banku...
W VeloBanku jest teraz bodajże 7% przez 3 miechy
Potem zakładasz np. w ING i masz tam kolejne 3 miechy na bodajże 5.5%
i tak kręcisz kółka. wyjdzie ci może średnio ze 6% rocznie. Lokaty to są aktualnie "śmiech na sali". Obligi korpo ryzykowny towar.
  • Odpowiedz