Wpis z mikrobloga

Byłem oglądać mieszkanie i pani pośrednik z biura powiedziała, że ona mi numeru księgi nie wyśle, bo RODO, bo jakaś sprawa z UODO w sądzie jest. To obecnie normalna praktyka? O tym dopiero poczytam sobie przy podpisywaniu umowy xD
#nieruchomosci
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@milfhunter69: też mi się tak wydaje. Zwłaszcza, że mój doradca jednoznacznie mi powiedział, że przed zakupem mam mu podeslać numer, więc on wie, że to jest normalna praktyka i do tej pory sprzedawcy mi dawali.
  • Odpowiedz
@Tytyka: Ta sprawa w sądzie to pewnie chodzi o masowe udostępnianie nr ksiąg wieczystych w geoportalu. Rodo u ciebie nie ma zastosowania, a nr księgi wieczystej jest pierwszą rzeczą potrzebną przy sprawdzaniu mieszkania. A co do UODO, skoro nie ma wyroku to nie powinno się na to powoływać.
  • Odpowiedz
@Tytyka: zależy czy mówi, że nie wyśle i ch**, czy wyśle po podpisaniu umowy pośrednictwa, lub karty prezentacji. Ogólnie jeśli bierze prowizje od kupującego (to ją #!$%@?°), to chce się zabezpieczyć aby mając imie i nazwisko właściciela, nie znajdziesz go z jej pominięciem. Wtedy umowa z Toba zabezpiecza nie tylko Twoją zapłate prowizji - ale także sprzedającego.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KromkaMistrz podpisaliśmy umowę, potwierdzająca, że to Pośrednik nam pokazał to mieszkanie i jeśli kupimy mieszkanie bez niego to ona ma prawo dochodzić swoich 2.5%.

Wgląd do księgi dostalibysmy w momencie podpisywania umowy wstępnej. Ja nigdy księgi nie oglądałem i chciałem, że wszystko mi doradcą na spokojnie sprawdził
  • Odpowiedz
@Tytyka: co Ty mowisz XD Skoro placisz prowizje, to zarządaj od niej, przedstawienia numeru księgi wieczystej, wraz z pełnym objaśnieniem wszystkich zapisów. Bez jaj. Na umowie przedwstępnej zobaczyć księge wieczystą to za późno, gdyż nawet podpisujesz się w akcie pod zdaniem "kupujacy zapoznal sie ze stanem technicznym i PRAWNYM kupowanej nieruchomosci"
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KromkaMistrz no dlatego wydało mi się to dziwne, bo do tej pory podczas oglądania mieszkania wszyscy mi dawali numer księgi czy to pośrednicy czy właściciele
  • Odpowiedz