Wpis z mikrobloga

@ereak: Nie możesz zapisać się na egzamin dopóki OSK trzyma Twoje PKK
Jak się dogadasz to może zwolnią PKK chwilę wcześniej i ostatnie kilka godzin wyjeździsz przed samym egzaminem, ale to już zależy od szkoły.
  • Odpowiedz
@ereak: bez względu na kategorię na egzamin można zapisać się jak już osk odblokuje Twój pkk, czyli po egz wewnętrznych, nie wcześniej. szkoły robią różnie, więc jeśli jest inaczej, niż napisałam, to zawsze powtarzam, żeby się tym chociaż nie chwalić w internetach, bo to niezgodne z prawem. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@ereak: czy to aż tak źle? były już przypadki w Polsce, że za błędy formalne w osk zabierali ich byłym kursantom uprawnienia, tak, ludziom, którzy zdali już egzamin państwowy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc w zasadzie według mnie to dobrze, że pilnują przepisów, Twoje uprawnienia będą pod tym kątem bezpieczne.
  • Odpowiedz
@Wredna_pomarancza: Nie byłoby problemu, gdyby terminy były na tydzień do przodu. Jak czekasz miesiąc, to możesz wyjść z wprawy. Normalna szkoła pozwoli dokończyć ostatnie godziny tuż przed egzaminem. Pazerna powie że się nie da i będzie naciągać na dokupienie dodatkowych.
  • Odpowiedz
@ereak: robiłem w 2018 i 2022 razem 3 prawka, za każdym razem termin dawali mi przed zakończeniem jazd i ostatnie 2h robiłem na przykład przed samym egzaminem xD
  • Odpowiedz
@ereak: Jestem świeżo po zdaniu prawka na A. Jeżeli nie masz znajomości w swoim OSK to mała szansa by zwrócili Ci PKK przed wyjeżdżeniem pełnych 20h, za duże ryzyko dla szkoły a oni najcześciej lecą masówkę więc nie ma tam indywidualnego podejścia.

Kurs robiłem w wawie a na egzamin pojechałem do olsztyna bo czas oczekiwania w olsztynie - tydzień a w wawie ponad miesiąc xD
  • Odpowiedz
@ereak: bez podbicia egzaminu wewnętrznego nie ma szans na zwolnienie PKK, a mi jeszcze leciały godziny dodatkowe i to sporo zanim udało się zaliczyć :/ mimo ze spokojnie te braki bym nadrobił w okresie czasu jaki się czeka na egzamin
  • Odpowiedz
@Shuwaks: to już wybór kursanta jaką szkołę wybiera. ja płacę, więc wymagam, żeby wszystko w papierach było okej i nie wiem czemu nazywasz moje podejście nienormalnym. ¯\(ツ)/¯ ba, ja zdawałam w okresie strajku egzaminatorów, też czekałam swoje i to nie z winy osk.

z drugiej strony narzekacie, że na drogach jest stado niedouczonych kierowców. może jednym z powodów jest to, że dopuszcza się do państwowych nie gotowych ludzi, nie każdy nauczy
  • Odpowiedz
@Wredna_pomarancza: To jak ty chcesz to twoja sprawa. To czy zrobisz egzamin wewnętrzny po 16 czy 20 godzinach nie ma większego znaczenia, jeśli umiesz jeździć. Dopóki faktycznie wyjeździsz wszystkie godziny nie powinno mieć znaczenia, że szkoła uwolniła PKK tydzień wcześniej albo pobrała tydzień później, bo zaczęłaś pierwszą jazdę przed zdaniem teorii. Ostatecznie i tak OSK musi poświadczyć, że zdałaś wewnętrzny egzamin, więc jak kursant potrzebuje więcej czasu to powinni z nim
  • Odpowiedz
@ereak w teorii nie, w praktyce różnie to bywa. Jeśli szkoła jest spoko to zwykle przy 16/18h uwalnia Ci profil, ty podpisujesz się pod jazdami, a resztę robisz przed egzaminem. U mnie tak było, ale z uwagą, że ostatnie 2h tylko plac. Co zresztą rozumiem bo takie działania nie są zgodne z naszym prawem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Shuwaks tak i nie. W OSK dopiero miałbym 15-16h wyjeżdżone przy dobrych wiatrach. Przeniosłem się do prywatnej i od 2 tyg mam już prawko, ale robiłem jazdy w marcu więc mieli wolne terminy, a ja czas. Teraz mają takie oblężenie, że dramat. Sami mówili, że maj/czerwiec zaczyna się armagedon i już lipa z terminami
  • Odpowiedz