Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań do osób z zarostem, brodą. Chcę kupić kartacz i olejek, kartacz glównie po to aby ukierunkować zarost i pobudzić trochę cebulki do wzrostu. Nie zamierzam zapuszczać brody jednak taki 3tyg zarost będzie noszony, może 4 tygodniowy.

Kartacze czytałem, że są najlepsze te z włosia dzika? Pytanie czy nie będzie to za twarde na częste masaże twarzy? Mam chyba dość delikatna skore, tak mi się wydaje.

No i olejek, w dobrej cenie i z dobrą rekomendacją znalazłem marki Prorasso i jestem zdecydowany tylko nie wiem jaki zapach.

Jest ten zółty, niebieski i zielony, z opisu najbardziej mnie przekonuję żółty i zielony, dylemat. Wole delikatny zapach, nic ciężkiego ani intensywnego. Jakieś propozycje innych olejków też chętnie przygarnę choć wolałbym nie szaleć cenowo.

I takie małe pytanie, na ile wystarczy mi takie 30ml olejku? Tak jak wspomniałem, zarost, nie broda więc pewnie dużo tego nie będzie szlo.

#broda #golenie #barber #pytanie #pytaniedoeksperta #niebieskiepaski #modameska
  • 5
  • Odpowiedz
@Lobotomy_Enthusiast: Kartacz z włosia świni od Cyrulicy, nie ma go teraz gdzie zamówić i trzeba polować, a jeśli chodzi o kartacz z dzika to unit4men ale podobna sytuacja. Nawet do krótkiej brody jest lepszy kartacz z dłuższym, twardszym, rzadkim włosiem tak jak w tych które wymieniłem, te takie miękkie i zbite tylko wyrywają włosy.
  • Odpowiedz
@Lobotomy_Enthusiast: kartacz powinien być z twardym włosiem, wtedy najlepiej stymuluje skórę i poprawia jej ukrwienie. osobiście mi się takim najlepiej "czesze". a co do olejków to proraso na luzie wystarczy na początek, nie wiem jak z zapachami w nich, bo sam nie korzystałem.
Cyrulicy mają spoko oleje, naturalny skład, ciekawe zapachy. Sprzedają je też w zestawach, ale mogą być trochę za drogie, bo wychodzi chyba 199zł za 3x30ml. Ale poluj na
  • Odpowiedz
@Lobotomy_Enthusiast: Olejki do brody to średni pomysł, zarost staję się tłusty, świecący. Kup balsam od proraso, a do dłuższej brody i okiełznania jej używa się "twardych" balsamów z chwytem. Twardy kartacz, mydło do brody i balsam od proraso. Tyle starczy na początek.
  • Odpowiedz