Wpis z mikrobloga

Da się w jakikolwiek sposób usunąć zdjęcia z pamięci urządzenia, jednocześnie nie usuwając ich z chmury?
Mam włączona synchronizację z chmurą, ale chciałbym zwolnić miejsce na urządzeniu z zachowaniem tych zdjęć w chmurze. Obecnie po usunięciu ze smartfona, usuwają się również z chmury Google.
Próbowałem usunąć przez zdjęcia Google poprzez "usuń z urządzenia" ale to nie działa, zdjęcia dalej pozostają w Galerii. Nie widzę również w Google photos opcji zablokowania danych/zdjęć, przeniosłem do folderu archiwum i nawet wtedy po usunięciu z urządzenia, automatycznie kasują się z chmury. Jest na to jakiś sposób? Mogę oczywiście zrobić kopię całości w osobym folderze i odpiąć ją od synchro, ale myślałem że można to rozwiązać prościej, ktoś coś?
#google #informatyka #android #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@kierowcaautobusuofficial: próbowałem, po włączeniu włącza się synchro I usuwa z google. Dziwne że nie ma opcji zablokowania zdjęć w chmurze aby je chronić przed usunięciem, lub żeby chociaż zdjęcia z archiwum się nie synchronizowały wtf
  • Odpowiedz
@Wraczek aż sprawdziłem i u mnie jak dam żeby usnął z urządzenia to normalnie usuwa. Nie masz przypadkiem w galerii żeby Ci pokazywało też zdjęcia z chmury Google?
  • Odpowiedz
@Wraczek czasami się tak bugguje w Samsungach. Wejdź w ustawienia-aplikacje, tam znajdź aplikacje galerii i wejdź w Pamięć czy jakieś dane i daj wyczyść dane.
  • Odpowiedz