Wpis z mikrobloga

Elektromirki mam problem z sygnałem TV.

W mieszkaniu jest sygnał chyba satelitarny. To blok i tam spółdzielnia dostarcza sygnał. Jakieś 15 kanałów.

Całe życie to działało, że była antena i to szło potem przez taki trójnik i rozchodził się sygnał na dwa tv.
Jakoś czas temu były coraz większe zakłócenia i wyszło, że trójnik jest całkowicie zniszczony a kable były wepchnięte na siłę.

Tak samo te końcówki, czy tam adaptery rozpadły się w rękach.

Postanowiłem wymienić wszystkie 3 adaptery i trójnik.
Kabel metoda 'na krotko' działa i jak po prostu zetkne go jeden z drugim samym drutem to tv leci. No ale nie ma na drugim telewizorze+ cokolwiek się ruszy to zaraz zanika.

Po wymianie na nowy trójnik i nowe adaptery znacznie spadła siła sygnału. Nie ma wszystkich kanałów.
Jaka może być przyczyna? Zły trójnik? To nie ja kupowałem, ale staram się jakoś pomóc, tak więc proszę naprowadzcie mnie co można zrobić.

Na zdjęcie stary trójnik, a w komentarzach wrzucam resztę.

#sat #telewizja #tv #elektronika
queuele - Elektromirki mam problem z sygnałem TV.

W mieszkaniu jest sygnał chyba sat...

źródło: received_677558977810989

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@queuele najgorsze jest jak nie wiesz co masz za sygnał do czego podłączony itp bo z twojego postu ciężko coś stwierdzić na 100%, ale wtedy jedyna szansą diagnozy jest wymienić coś co niby nie działa na dokładnie to samo. Ta nie jest ilość MHz a pasmo przenoszenia i mimo że dla zwykłego tv powinno wystarczyć to cholera wie co tam masz w tej instalacji, więc najprościej kupić dokładnie taki sam.
  • Odpowiedz
@queuele: wystarczy kiepsko zaciśnięta wtyczka żeby sygnał się popsuł.
Musisz napisać jak szukasz kanałów żeby ktoś Ci powiedział jaki zakres częstotliwości jest potrzebny w rozdzielaczu
  • Odpowiedz
  • 1
@queuele Skoro działa Ci takie proste rozgałęzianie to sygnał masz nie telewizji satelitarnej, a kablowej lub wybrakowaną (niepełną, bo 15 kanałów to mało) naziemną.

Najlepiej kup rozgałęziacz taki jak stary - z power pass i wtedy wypróbuj.
  • Odpowiedz
  • 0
@zetisdead Jeśli to kablówka to jest najprawdopodobniej zbędny. Ale - biorąc pod uwagę, że nie wiemy zbyt wiele o źródle sygnału - skoro po wymianie rozgałęźnika na taki bez tej opcji sygnał mocno osłabł być może jest tam coś "wpięte" pomiędzy, co wymaga zasilania, np. jakiś wzmacniacz (przy kablowce byłoby to dość nietypowe, ale nie niemożliwe, ale już przy sygnale z własnej anteny telewizji naziemnej dość prawdopodobne).
  • Odpowiedz