Wpis z mikrobloga

Orientuje sie ktoś jak prawnie wygląda jazda samochodem po lekach na adhd? To leki psychotropowe więc na pewno są jakoś ujęte w polskim prawodawstwie ale to leki poprawiające skupienie, koncentracje i uwage. Tak na prawde jedyny wpływ jaki mogą mieć na moją sytuacje na drodze to wpływ pozytywny. Jakie konsekwencje mogą mi grozić?
#poradyprawne #adhd #kodeksdrogowy #leki #psychiatria
  • 20
  • Odpowiedz
@Rakiczan: Za jazde nic Ci nie grozi, bo na ich testach nie wykrywa wszystkiego co Ci siada na głowe. Na pewno musisz sprawdzić jakich testów używają i co te testy wykrywają. I tak jak za jazde nic Ci nie grozi, to jak w kogoś jebniesz i nie daj boże zabijesz, to wezmą Ciebie na krew i na pewno Ci przylepią jakieś prowadzenie pod wpływem, a co za tym idzie na X
  • Odpowiedz
@kinesin1000: Czyli jak może wyjść jako amfetamina to z miejsca zatrzymują Ci prawo jazdy, później jedziesz na krew, później wjeżdżają Ci na chate, później wychodzisz z komisariatu i czekasz na wyniki badań, wykrywa Ci fete, czekasz na sprawę i dopiero na rozprawie możesz wytłumaczyć sędziemu o co chodzi i dlaczego Ci coś wykryło, a wtedy prawdopodobnie sędzia odstąpi od wymierzenia kary i za parę miesięcy oddadzą Ci prawo jazdy. A jak
  • Odpowiedz
  • 0
@kinesin1000 jak bierzesz metylofenidat to nie wykrywają tego żadne testy na narkotyki, bo nie są profilowane na ten lek, a już na pewno nie wykryje amfetaminy, bo to zupełnie inny środek psychoaktywny.
  • Odpowiedz
  • 0
@kinesin1000 miałem robione 3 razy testy dla zawodowych kierowców, i żaden test nie wykrył nic. Rozmawiałem z ludźmi od testów i mówili mi, że testy nie wykrywają metylofenidatu, bo nie są ukierunkowane na metylofenidat. Na każdym teście miałem we krwi metylofenidat, przypisany od psychiatry oczywiście.
  • Odpowiedz
@Rakiczan: nie mam pewności jaki jest odsetek pozytywnych wyników testów na amfetamine u osób zażywających metylofenidat, więc tego nie skomentuję, ale mogę za to dodać od siebie, że w moim przypadku lekarz psychiatra sam gorąco zachęca do jeżdzenia autem po metylofenidacie i mówi, że w przypadku niektórych pacjentów wręcz zabrania jeździć bez. Wspominał mi również, że w niektórych krajach na zachodzie, gdzie leczenie ADHD u dorosłych jest dalece bardziej rozwinięte, jeżeli
  • Odpowiedz
  • 0
@kaszkada skoro metylo poprawia komcentrację więc logiczne jest, że pomaga w prowadzeniu auta. Ludzie mają wyobrażenie, że jak łykasz takie pigzy to jesteś na haju abo co. W życiu brałem wiele razy amfę i wiem jak to działa, ale na metylo nie czuje się napizgany, co najwyżej pobudzony jak po kawie. Pewnie to dawka ma znaczenie.
  • Odpowiedz
@kaszkada: @woytas oczywiscie ze teoretycznie lepiej kierowac autem wtedy kiedy jest sie na lekach ktore poprawiaja koncentracje tylko ze to z perspektywy prawa w polsce to moze wygladac tak ze hurr durr on ma adhd i moze napizgany na amfetaminie jezdzic kto to widzial.
  • Odpowiedz
@zimowyporanek xD
@szajbat tak, przyklepia ci prowadzenie pod wpływem... #!$%@? leku dzięki któremu jesteś w stanie normalnie funkcjonować.

@kaszkada @Rakiczan odkąd biorę medi (od marca) staram się nie wsiadać za kółko bez. No czasami się zdarza, ale to w drodze wyjątku lub jak np schodzi podczas jazdy. O motocyklu nie ma zupełnie nowy! Kurs na moto robiłem na medi, zdawałem na medi, jeżdżę na medi. Jak przez lata myślałem, że jestem dobrym
  • Odpowiedz
  • 0
@zielony_goblin: Na youtube jest facet który od lat specjalizuje sie w adhd i mówi, że tak długo jak dawka nie wpływa na człowieka negatywnie to może być przepisywana. Kanał nazywa sie PsychiatraPlus, Doktor opowiadał na którymś filmie, że jeden z jego pacjenyów bierze 150mg
  • Odpowiedz