Wpis z mikrobloga

Wg zapowiedzi Niemcy chcą wprowadzić model szwedzki czyli wybiorą jakiś % z danego rocznika, który pójdzie odbyć służbę wojskową.
Jak będzie u nas?

https://www.br.de/nachrichten/deutschland-welt/zurueck-zur-wehrpflicht-aber-mit-neuem-modell,UCNhJu5

#sondaz #niemcy
#niebieskiepaski #pieklomezczyzn #ukraina #wojna #rosja #pytanie #ankieta #niemcy k #emigracja #ue #polska #litwa #lotwa #dyskryminacjamezczyzn #wojsko #obowiazkowecwiczeniawojskowe #sluzbawojskowa
Lukardio - Wg zapowiedzi Niemcy chcą wprowadzić model szwedzki czyli wybiorą jakiś % ...

źródło: Bez tytułu

Pobierz

Wolisz obowiązkową służbe w ue czy wysyłanie s wojsk na Ukrainę?

  • Wysyłanie wojsk na Ukrainie i sprzetu 23.4% (32)
  • wysłanie wojsk na UA 6.6% (9)
  • wysłanie sprzętu tyle ile można do UA 38.0% (52)
  • tak jak jest i mieć pobór w krajach ue i bać się 11.7% (16)
  • nie wiem ale boję się, nie chcę do woja 10.9% (15)
  • nie wiem / nie mam zdania 9.5% (13)

Oddanych głosów: 137

  • 23
  • Odpowiedz
@Grooveer: Do tego nie trzeba być zamkniętym w więzieniu ma 3 miesięce. Strzelałem z AK na strzelnicy, co to za filozofia, celujesz i wciskasz guzik. Miałem załadowany, ale to też nie jest skomplikowane.
  • Odpowiedz
Jak będzie u nas?


@Lukardio: powinien być model amerykański, z lat 1943-1945: "Uprzejmie informujemy, że sąsiedzi wybrali cię do zaszczytnej służby w wojsku" :-) Lub loteria, jak wcześniej i później...
  • Odpowiedz
@Grooveer: bo ludzie muszą wiedzieć co robić na wypadek zagrożeń, jak się zachować jak postępować z rannymi itd. zamiast się bać i trząść po prostu pójdź sobie na strzelnicę - w wojnie z NATO/Rosja nie będzie to do niczego potrzebne bo szturmy ruskiej piechoty zmieli lotnictwo a nie ciągnione 70-letnie armaty o zasięgu 20km i strzelanie do siebie z okopów
  • Odpowiedz
@Grooveer: ja strzelałem z beryla, w trybie pojedynczych strzałów w zasadzie zero odrzutu, no i jest leciutki. 15-letnia dziewczyna jast w stanie bez problemu go obsłużyć.
  • Odpowiedz