Wpis z mikrobloga

Mirki, od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł na pewną aplikację webową - pytanie mam do was czy zetknęliście się już z czymś takim, bo ja czegoś podobnego szukałem, ale nie znalazłem. Mianowicie chodzi mi o taką stronkę, gdzie można łatwo i szybko uzyskać od kogoś pomoc, czy też opinię doświadczonej osoby w danym temacie. Coś w stylu StackOverflow dla programistów, tyle że bardziej w czasie rzeczywistym i nie tylko dla tematów okołokomputerowych.
Załóżmy że potrzebuję pomocy z jakimś tematem, dla przykładu niech będzie to zadanie domowe z matematyki. Chcę to zrobić szybko, potrzebuję tego na już. Nie chcę zatem pisać osobnych tematów na forach internetowych czy grupkach fejsbukowych. Wchodzę do takiej aplikacji, klikam że potrzebuję pomocy, wybieram kategorię, daję krótki opis problemu, publikuję. W tym momencie w poczekalni u wszystkich osób chcących pomagać, wyświetla się opcja z moim zadaniem. Osoba chcąca pomóc, zainteresowana tym zadankiem, klika w tym momencie na moje ogłoszenie i oboje trafiamy do prywatnego pokoju gdzie jest dostępny czat tekstowy, opcjonalny głosowy, są dostępne też narzędzia pokroju rysowanie, udostępnianie plików czy ekranu, co tam się może przydać. Po rozwiązaniu zadania obydwie osoby oceniają siebie nawzajem (czy dobrze się pracowało, czy szybko poszło, czy osoba miła itd). Za to przydzielane są też jakieś punkty rankingowe (bo to dobry motywator do przyszłych chęci pomagania), potem swój wynik można porównać z innymi użytkownikami. Sam bardzo chętnie bym innym w pewnych tematach popomagał, bo lubię to od czasu do czasu tak bezinteresownie porobić. Może też to być dobry sposób na utrwalenie swojej wiedzy, korzyści widzę sporo.

Czy ktoś z was słyszał gdziekolwiek o czymś podobnym? Jeśli okaże się, że czegoś takiego nikt nie zrobił (co aż by mnie zdziwiło), to ja bez zbędnego przedłużania zacznę budować swój prototyp. Za dużo korzyści w tym widzę i po prostu potencjalnej zabawy. A pomysł taki od dawna mi po głowie chodzi. Z góry dzięki :)

#internet #aplikacje #szkola #edukacja #programowanie #nauka #stronywww #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 22
  • Odpowiedz
Mirki, od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł na pewną aplikację webową - pytanie mam do was czy zetknęliście się już z czymś takim, bo ja czegoś podobnego szukałem, ale nie znalazłem. Mianowicie chodzi mi o taką stronkę, gdzie można łatwo i szybko uzyskać od kogoś pomoc, czy też opinię doświadczonej osoby w danym temacie. Coś w stylu StackOverflow dla programistów, tyle że bardziej w czasie rzeczywistym i nie tylko dla
  • Odpowiedz
  • 0
Już muszę sprostować, bo ci co najmniej rozumieją mój problem, mają najwięcej do powiedzenia. Sposób w jaki działają fora internetowe to jest właśnie to czego chcę uniknąć. Chodzi o to, żeby cały proces był jak najszybszy i jak najprzyjemniejszy. Zupełnie tak, jakbyś po pomoc poszedł do swojego dobrego ziomka na Discordzie, gdzie na głosowym z wykorzystaniem kamerki wszystko ci wytłumaczy. Nie żebym hejtował Elektrodę, ale flow pisania na forach internetowych czy StackOverflow
  • Odpowiedz
  • 0
@Pandillero: Dziękuję że przyszedłeś, nasrałeś i zadowolony. A czy istnieje coś takiego, nadal nie wiem.
Jeśli musisz to usłyszeć, to ja też z epoki forów się wywodzę i ubolewam trochę nad tym że w zasadzie już one wymarły, a im młodsze pokolenia tym trudniej im na chwilę usiąść, pomyśleć i coś ładnie w odpowiedzi do tematu napisać. Ale ani ja ani ty nic z tym nie zrobimy. Albo dostosowujesz się do
  • Odpowiedz
  • 0
@Pandillero @zimowyporanek: Chciałem ogólnie zrozumieć wasz punkt widzenia, spojrzeć na to z innej perspektywy, ale no nie, takie podejście może być nawet że idiotyczne. Jest pełno problemów, gdzie postowanie na forum czy na zapytaj onet to jest właśnie przerost formy nad treścią. Bo nie wyobrażam sobie, żeby 20 minut szykować post, uploadować screeny, zastanawiać się jak to w słowa ubrać, tylko dlatego że potrzebujesz szybkiej 2 minutowej porady do Excela, bo
  • Odpowiedz
@szymski1: Nic nie rozumiesz. Trzeba będzie zatrudnić moderację bo cię gówno zaleje, dosłownie i w przenośni. A jak nie będzie moderacji, to będziesz miał taki syf że tego nie opanujesz. A system promowania najwięcej odpowiadających powoli zamieni to w elektrodę. ¯\(ツ)/¯ Ale mogę się mylić, chciałeś opinię to nie marudź. Nie dziękuj.
  • Odpowiedz
Bo nie wyobrażam sobie, żeby 20 minut szykować post, uploadować screeny, zastanawiać się jak to w słowa ubrać


@szymski1: czyli chcesz zatrudnić jasnowidzów, którzy zrozumieją, do czego zmierzasz zadając jedno pytanie bez rozwinięcia? xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Pandillero: To już nie wnikam, po prostu powtórzę raz jeszcze to co napisałem w głównym poście - nie będą ci nawet potrzebni jasnowidzowie. Wystarczy czat głosowy i udostępnianie ekranu. Jest to bardziej wymowne i szybsze niż klepanie posta 20 minut. Każdy może użyć mowy potocznej i nie musi się martwić że jako początkujący ośmieszy się w internecie. Rozmowy nie będą nigdzie zapisane. Do tego cały czas dążę, ale chyba jestem wyjątkowo
  • Odpowiedz
Robisz to specjalnie czy naprawdę nie rozumiesz o co chodzi?


@szymski1: Doskonale wiem, o co chodzi i uważam, że to bezsens. To tak jakbyś zarejestrował się na reddicie, stacku albo elektrodzie i wymagał od odpowiadających zadzwonienia do ciebie i wyjaśnienia ci rozwiązania w czasie rzeczywistym. Albo tak jakbyś wstawił swoje zapytanie na OLX i dodał, że potrzebujesz kogoś, kto ci to telefonicznie wyjaśni i sam z własnej nieprzymuszonej woli się zgłosi
  • Odpowiedz
  • 0
@Pandillero: To żeś z tymi introwertykami teraz #!$%@?ł XD. Nie wiesz najwyraźniej w ogóle co to znaczy, a jako osoba do tej grupy należąca odczułem skrajny niedosyt. Idąc tym tokiem rozumowania, telefony komórkowe i wszelakie komunikatory głosowe oraz media społecznościowe, to szarlatańskie rasistowskie serwisy istniejące tylko po to żeby połowę społeczeństwa dyskryminować xD. Introwersja totalnie tak nie działa. Zrozumiałbym może gdybyś użył określenia "osoby z fobią społeczną", ale w ten sposób
  • Odpowiedz
  • 0
@hetman-kozacki: Jeśli wersja darmowa miała by jakąkolwiek rację bytu, to jak najbardziej. Na pewno korepetytorzy mogli by na tym mocno skorzystać. Ale nie o to mi na razie chodzi i żadnych biznesów nie planuję.
Swoją drogą są już nieco podobne serwisy w modelu płatnym. Przynajmniej słyszałem o jednym, związanym akurat stricte z programowaniem, ale też wygląda to nieco inaczej, bo tam wynajmuje się jednego konkretnego mentora u którego rezerwujesz sobie godziny.
  • Odpowiedz
  • 0
Zabawne to jest, jak wszyscy na siłę chcą wyrazić swoją opinię na temat tego pomysłu, kiedy jedynym moim celem gdy tu przyszedłem, było dowiedzenie się czy podobne projekty już istnieją :')
  • Odpowiedz
Ale nie o to mi na razie chodzi i żadnych biznesów nie planuję.


@szymski1: Nie chodzi o Twoje korzyści, tylko o korzyści pomagających. To teraz wejdź na grupę dla początkujących programistów i rozwiązuj za nich problemy hobbystycznie za lajka. Rysuj im co potrzeba, podsyłaj materiały, filmy, poświęcaj 20-30 minut za uśmiech randomowego gościa, którego nawet nie widzisz.
  • Odpowiedz
  • 0
@hetman-kozacki: Tylko widzisz, jest z tym jeden problem. Bo o ile nagradzanie pomagających jest jak najbardziej w porządku i byłoby super gdyby była taka możliwość, to podpięcie tego pod serwis, niezależnie od tego jakie są twoje intencje i czy administrator strony planuje sobie część z tego brać czy nie, to niestety trzeba się w cześć biznesową zacząć bawić. Tak niestety działa prawo. Od płatności są pobierane prowizje, podatek dochodowy i tak
  • Odpowiedz
@szymski1: Więc z wyżej wymienionych powodów taka platforma nie będzie funkcjonować zgodnie z założeniami. Możliwość udostępniania plików i bezpośrednich połączeń sprowadzi apkę do funkcji dwuosobowego komunikatora ze streamingiem.
  • Odpowiedz