Wpis z mikrobloga

Przecież to gowno jest ustawione XD jury dostaje dyrektywy jak głosować, żeby wygrał ich pupilek po zaliczeniu głosów widzów.

Nie wierzę, że zdecydowana większość krajów jednogłośnie zdecydowała, że akurat Szwajcaria dostanie 12pkt bez dyskusji między sobą. U mnie wśród znajomych każdy miał innego faworyta i jest to normalne, więc taka jednomyslnosc jest po prostu niemożliwa tym bardziej że ta piosenka nie była jakaś wyśmienita, nie była też najgorsza - była średnia.

Podejrzewam, że dawno jest już dogadane, ze przyszloroczna eurowizja odbedzie sie w Szwajcarii. To samo zrobili z Finlandią rok temu. Liczą się trendy i tresowanie społeczeństwa na wizję świata biznesowych euroświrów

Ludzie mysla, ze maja jakikolwiek wybor i jest to zacieta rywalizacja. Ha tfu!

#eurowizja
dzkeson - Przecież to gowno jest ustawione XD jury dostaje dyrektywy jak głosować, że...

źródło: gf-crxN-Ar12-An36_szwajcaria-faworytem-eurowizji-2024-za-piosenka-nemo-stoi-polak-664x442

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@dzkeson: to był po prostu najlepszy wystep a chorwacja i szwajcaria byly lepsze niz poprzedni zwycięzcy

Poza tym twoj argument o braku jednomyslnosci jest inwalida, wejdz na reddita gdzie Szwajcaria i Chorwacja od dawna były typowane jako faworyci do zwycięstwa
  • Odpowiedz
@dzkeson teorie spiskowe xd po prostu był najlepszy nawet jego sukieneczka i popisy z flaga nie odstraszyły muzułmańskiego Azerbejdżanu od 12 pkt
  • Odpowiedz
@dzkeson obiektywnie Szwajcaria była najlepsza wokalnie i powie to raczej każdy, kto zna się choć trochę na muzyce, dodatkowo piosenka świetna i emocjonujący występ. Twój dowód z grupką znajomych jest czysto anegdotywczny
  • Odpowiedz
@dzkeson: innego wytłumaczenia nie ma. Myślałem w 1 momencie że może rekrutują jury na marszach lgbtqwerty, ale Twoje wytłumaczenie jesy bardziej sensowne
  • Odpowiedz
  • 4
@odrzutowakuchenka: @jegertilbake nie mówię, że mi się nie podobał.

Mówię, że nie był na tyle wyśmienity, żeby tyle państw jednogłośnie stwierdziło jego zwycięstwo. Nie jest to dla Was ani troche podejrzane?

Kojarzycie ocenę polskich kandydatów do Eurowizji przez jury? Dwóch dało najwyższą notę Steczkowskiej, dwóch Lunie, a jeszcze ktoś inny dal innemu.

Skoro powolujecie sie na reddita, ze było między Szwajcarią, a Chorwacja to dlaczego tak mało punktów zyskała Chorwacja przez
  • Odpowiedz
@dzkeson: ja na nic się nie powołuję, bardziej bym był zgodny z tym, że większość jury poznała się na kunszcie Nemo i byli zgodni, na prawdę w tym roku nie było dużo bangerów by być niezdecydowanym, akurat Nemo odstawał od reszty i tak na to patrzę.
  • Odpowiedz
@dzkeson: nic nie czytalem, nie słuchałem i nie ogladalem przed dzisiejszym finałem i oceniałem każdy wykon obiektywnie. Szwajcaria muzycznie i artystycznie zostawiła resztę w tyle i to jest fakt. Nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym
  • Odpowiedz
więc taka jednomyslnosc jest po prostu niemożliwa


@dzkeson: tak tylko zaznaczę, że występy artystyczne na konkursach oceniane są (a przynajmniej powinny być) na podstawie jak najbardziej obiektywnych i wymiernych przesłanek. Ty i Twoi znajomi kierujecie się swoimi bardziej albo mniej profesjonalnymi odczuciami, natomiast jury kieruje się kryteriami uznanymi w środowisku muzycznym. To nie jest zabawa w to, co się komu bardziej podoba.
  • Odpowiedz
@dzkeson: Chorwacja wpadala w ucho bo bardziej rockowo, jak na eurowizje oryginalniej, ale faktem jest że nalepsze głosy, wykonania i tez chwytliwość piosenki miała Szwajcaria czy wg mnie Francja.

Szwajcar był od początku faworytem, wykopki by na każdego znalazły powód do narzekań. Wygrana zasłużona, jak dla mnie tylko Francja miałaby podjazd, ale i tu byłby hejt za kolor skóry. Chorwacja też top , ale jak szukamy kogoś 'kompletnego' to jednak nie
  • Odpowiedz
@dzkeson: to może przestańcie to oglądać? Całe gorące zawalone Eurowizją, taka elita internetu. Nie będzie wyświetleń i kasy z SMSów, nie będzie Eurowizji.
  • Odpowiedz
U mnie wśród znajomych każdy miał innego faworyta i jest to normalne, więc taka jednomyslnosc jest po prostu niemożliwa


@dzkeson: świat nie wygląda jak ty i twoi znajomi, warto zapamiętać na przyszłość, łatwiej będzie przyjąć do wiadomości wyniki np. wyborów powszechnych
  • Odpowiedz