Wpis z mikrobloga

Słowo na niedzielę.

Odra wraca, bo foliarze, wróć, paranoicy (bo to poprawna nazwa tego schorzenia) nie zaszczepili swoich dzieci i niestety jest ich więcej niż 5% w naszym społeczeństwie. Ci sami ludzie jednak jednocześnie jeżdżą samochodem, mimo że prawdopodobieństwo śmierci wtedy w wypadku samochodowym jest kilkadziesiąt tysięcy razy większe niż ryzyko powikłań po zaszczepieniu (dowolną szczepionką) i wynosi z tego co pamiętam 1 do 120. Ba wychodzą z domu i chodzą po ulicach, mimo że ryzyko śmierci pieszego w wypadku komunikacyjnym wynosi 1 do 700. Debile, po prostu debile, inaczej tego nazwać nie można.
  • 133
  • Odpowiedz
  • 35
@Dr_Ebrantill: Poprawka. Jest gorzej. Prawdopodobieństwo śmierci w wypadku samochodowym jako kierowca wynosi nie 1 do 120 a 1 do 112. I dopowiem przy okazji, że prawdopodobieństwo jakichkolwiek powikłań po szczepionce na Odrę wynosi obecnie 1 do ponad 6000000 (słownie sześciu milionów). Ja wiem, że matematyka i logika to trudne sprawy.
  • Odpowiedz
@Nester86: te choroby pojawiały się i wcześniej, jeszcze przed 2020 było coraz głośniej o tym że ludzie po prostu nie szczepili swojej dzieci, na te podstawowe choroby. Tutaj są statystyki https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/jaki-jest-stan-zaszczepienia-w-polsce/ . U Ukraińców to jest o jakieś 10 procent mniejsze https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/co-wiemy-na-temat-stanu-zaszczepienia-dzieci-w-ukrainie-przed-chorobami-zakaznymi-przed-ktorymi-chronia-szczepienia/
  • Odpowiedz
@Anacron @Nester86 ostatnio klienci dostali komornika - kara za brak szczepienia dzieci.
No ale mam też w rodzinie autystyczne dziecko i jego matka wszędzie rozpowiada, że to przez szczepionki, a różne pielęgniarki i lekarki po podyplomowych z chłopskiego rozumu często sugerują ludziom, że są powiązania.
  • Odpowiedz
  • 31
@niegwynebleid: "Przyczyny autyzmu (w międzynarodowej klasyfikacji chorób nazywanego dziś zaburzeniem ze spektrum autyzmu, ang. autism spectrum disorder, ASD) nie zostały do końca określone. Zdaniem naukowców ASD jest uwarunkowane wieloczynnikowo. Rolę w jego rozwoju odgrywają zarówno mechanizmy genetyczne, jak i środowiskowe. Wiadomo jednak, że autyzm nie ma związku ze szczepieniami."
  • Odpowiedz
@Anacron: Dużo jest imigrantów z Ukrainy, wśród których jest dużo antyszczepionkowców jak u Rosjan i w dodatku mogą mieć lewe papiery na szczepienia co u nas jest rzadko spotykane.
  • Odpowiedz
@Nester86:

choroby których nie było, krztusiec, szkarlatyna.

A tak się zastanów Mirek, kto przyjechał do Polski trzy lata temu w dużej ilości? Ukry


Pojawiają się bo zaczyna wychodzić wieloletnie, rosnące odmawianie szczepień. Ale śmieszne, że zawsze wszystko jest wina obcych xD
PiotrFr - @Nester86: 
 choroby których nie było, krztusiec, szkarlatyna.
 A tak się z...

źródło: IMG_20240512_080136

Pobierz
  • Odpowiedz
@Anacron ja wiem. Jedna z bardziej zbadanych statystycznie spraw. A i tak wielu pediatrów coś o tym stęka. No, ale lekarze są w większości tak samo głupi jak prawnicy, a to już duża obelga.
Na szczęście krztusiec nie jest już bardzo śmiertelny więc jak jeden z drugim będzie miał dowody anegdotyczne w domu na skuteczność szczepionki to może po fali spadków wróci się do szczepień całej populacji.
  • Odpowiedz
U Ukraińców to jest o jakieś 10 procent mniejsze


@mac_mod: przecież tam kupujesz zaświadczenie o szczepieniu za flaszkę. To, co mają w papierach to jedno, a jakie jest faktycznie wyszczepienie to zupełnie inna sprawa.
  • Odpowiedz
@Nester86 chłopski rozum, brak wiedzy, minimalnego zainteresowania tematem i uprzedzenia. Z naszego połączenia - powstał on. Kapitan Wykopek.
  • Odpowiedz
  • 20
@tomtom666: a jaki mieliby cel w tym, aby płacić za zaświadczenie o szczepieniu i jaką pokrętną logikę mieć, załatwiając takie uciekając przed wojną? :D Gadasz jak typowy paranoik. :)
  • Odpowiedz
@Anacron: serio, tak całkowicie serio wierzysz, że jedyne zajęcia Ukraińców to ucieczka przed wojną a poza tym w ogóle nie istnieją?

Serio nie jesteś w stanie sobie wyobrazić, że ktoś tam kupił sobie zaświadczenie z innego powodu, np żeby mieć miejsce w ukraińskim przedszkolu czy coś?
  • Odpowiedz
bo jednak jak nie zaszczepisz dziecka to potem masz przeboje z sanepidem i mogą ci dziecko wypisać z przedszkola


@Nester86: zdradzę Ci smutny sekret - nawet wśród lekarzy są idioci którzy za odpowiedni (i to wcale nie taki wysoki) hajs potrafią wystawić lewe zaświadczenie o szczepieniu dziecka. Czy to z wyrachowania „jak chce by własne dziecko zmarło to selekcja naturalna”, czy z zachłanności czy z wywalenia jajec.
  • Odpowiedz
@mac_mod: w ogóle przejrzałem to polskie źródło i to jest jakaś nie wiem... groteska. Podają tam, że zaszczepionych przeciw odrze jest 82%, tymczasem jeśli wziąć pod uwagę całość populacji, a nie tylko szczepienia z tego roku, jest "trochę" gorzej, pierwsze wyniki z oficjalnych źródeł:

https://www.thelancet.com/journals/lanmic/article/PIIS2666-5247(23)00337-3/fulltext

69%

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10468189/

42%

To są realne liczby, odzwierciedlające status całej populacji, a nie to co podaje polskie gównoźródło, w którym masz procent dzieci zaszczepionych akurat w
  • Odpowiedz