Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Straszna tragedia. Plonie hala targowa przy Marywilskiej 44 w Warszawie. Ciekawe czy wyburza zgliszcza i postawia w tym miejscu osiedle?

Mam nadzieje i to bez żartów, ze nikomu nic sie nie stało i nie stanie.

Czy w tym miejscu powstanie nowe osiedle?

  • Tak 92.9% (143)
  • Nie 7.1% (11)

Oddanych głosów: 154

  • 6
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: Wniosek o rozbiórkę wjedzie już w najbliższym tygodniu. Niech ktoś sprawdzi na co tam pozwala MPZP (a jak go nie ma to wjedzie osiedle na warunkach zabudowy).

Pragnę też zwrócić uwagę że dobry właściciel zadbał o bezpieczeństwo pożaru i zorganizował go w nocy z soboty na niedzielę niehandlową coby nie narażać klientów i najemców. Dobrodziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: nie mam zbytnio pojęcia o tym centrum, ale w prawidłowo eksploatowanym budynku tak duży pożar nie powinien być możliwy. Dostanie się osobom odpowiedzialnym za stan techniczny oraz kontrolującym najemców.

Na mapach Google widzę, że otoczenie nie mieszkalne, więc ubieranie deweloperów w ten pożar raczej chybione (chyba, że mówimy o dzierżawie przestrzeni handlowo-magazynowej). Właściciele pewnie dostaną sowite odszkodowanie, akurat na nowy biznes w tym miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
  • 0
@bdg-bro: zaraz obok masz osiedle. Straszna tragedia. Prosze Was o nie insynuowanie jakoby ktoś działał z premedytacją. To z całą pewnością był nieszczęśliwy wypadek. Przynajmniej ja to tak postrzegam. Po prostu w obliczu bk0, pewnie korzystniej bedzie tam pobudować osiedle, niz odbudowywac centrum handlowe, ale moge byc w bledzie.
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: teraz z centrami handlowymi jest trend, polegający na budowie dużej ilości pawilonów handlowych w różnych miejscach (takich gdzieś max. na 15 lokali). Koszty wspólne są znikome w porównaniu do takich molochów jak ten który się pali.
Też nie insynuuje niczego, ale tak myślę, że gdyby ubezpieczenie miało dużą wartość, a niektórzy najemcy również mieliby dobre polisy i dostaliby odszkodowania za drogi towar, którego akurat nie było, to może starczy im
  • Odpowiedz