Wpis z mikrobloga

Mirasy, chyba nic bardziej burackiego mnie w tym roku już nie spotka.

Planujemy z żoną inwestycje i remonty w kupionym kilka miesięcy temu domu, mamy trzymiesięcznego synka. Jakiś czas temu teściowa nieproszona zaoferowała że nam na te prace trochę pomoże finansowo. Nie potrzebujemy tej pomocy ale jak się tak wyrywa to czemu by nie skorzystać, każdy grosz się na coś przyda, zawsze coś da się zmodernizować wcześniej albo zrobić lepiej.

Ostatnio wróciła z kolejnego tournée po saksach i nadaje: “ja wam pomogę ale macie ochrzcić wnuka”. Nóż #!$%@? mać nóż mi się w kieszeni otworzył - nie dlatego że stawia warunki, czy że nam nie pomoże. To jej sprawa na co chce przeznaczyć swoje pieniądze ale bez jaj, kupczenie religią to taka słoma z butów jakiej w życiu nie doświadczyłem na własnej skórze a od tego wydarzenia nawet nie wiem jak mam z nią rozmawiać bo aż mnie na obrzydzenie bierze jak można w ogóle wpaść na taką propozycję.

Ciekawe czy się nie boi, że jej Pan Jezus te stoły kupieckie w świątyni powywraca. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#bekazkatoli #patologiazewsi
  • 19
  • Odpowiedz
  • 2
i owszem, i oczywiście na to poszedł

@assninja:
Jak Judasz, sprzedał wiarę (w tym wypadku jej brak) za garść srebrników. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@smk666: Ty uważasz to za banialuki, ona możliwe że w to wierzy i chce dobrze dla wnuka i dla niego to załatwić. W ten sposób na to popatrz to może minie Ci obrzydzenie. Jak coś to nie jestem katolem.
  • Odpowiedz
  • 6
Ty uważasz to za banialuki, ona możliwe że w to wierzy i chce dobrze dla wnuka i dla niego to załatwić. W ten sposób na to popatrz to może minie Ci obrzydzenie.


@PiszeCzasen:
Tylko jako katoliczka powinna wiedzieć, że w sakramencie chrztu świętego rodzice wraz z chrzestnymi ślubują przed Bogiem, że wychowają dziecko w wierze.

Nie trafia do niej argument, że my nie mamy przed kim przysięgać a i ślubowanie byłoby
  • Odpowiedz
  • 5
nie bierz kasy


@jan_zwyklak:
Absolutnie, dajemy sobie radę i nie liczyliśmy na nic. Chodzi tutaj wyłącznie o buractwo płynące z kupczenia swoją własną wiarą. Z drugiej strony czemu tu się dziwić jak katolicyzm uczy, że wiara za pieniądze jest spoko już od komunii.
  • Odpowiedz
@smk666: chrzest pozbywa dziecko grzechu pierworodnego i już ma jakiś plus na górze ;) A zasady wiary są na tyle uniwersalne, że wychowując się w Polsce żyjesz wg zasad kościoła tyle, że do niego nie uczęszczasz.
  • Odpowiedz
@PiszeCzasen: a kąpiele w szambie usuwają pasożyty i już może się lepiej rozwijać ;) A korzyści z kompieli w szambie są na tyle uniwersalne, że wychowując się w Polsce co jakiś czas lądujesz w szambie, tyle że nie świadomie.
  • Odpowiedz
a kąpiele w szambie usuwają pasożyty i już może się lepiej rozwijać ;) A korzyści z kompieli w szambie są na tyle uniwersalne, że wychowując się w Polsce co jakiś czas lądujesz w szambie, tyle że nie świadomie.


@Leniek: dobrze, miłych kąpieli.
  • Odpowiedz
że wychowując się w Polsce żyjesz wg zasad kościoła tyle, że do niego nie uczęszczasz.


@PiszeCzasen: xDDDDDDDD

chłop oszalał

to kościół ma działać wg zasad w Polsce a nie odwrotnie
  • Odpowiedz
  • 1
bait?


@kq2w6:
Chciałbym. Mam dom, rodzinę, 36 lat na karku i nie w głowie mi wygłupy, zresztą gdybym tego nie doświadczył to bym nawet nie wpadł na to, że ktokolwiek mógłby tak zrobić.
  • Odpowiedz