Wpis z mikrobloga

różowa uparla sie, ze wyśle młodszą córkę do komunii.
ostatnio w kosciele byliśmy 5 lat temu na pogrzebie. normalnie nie praktykujemy, choc jak obudzisz mnie w nocy to prawie każdą modlitwe z pamięci wyrecytuje. tak mnie zindoktrynowali w dziecinstwie.
Ale córka nie wie nawet kto to jezus.
świadomie nigdy nie zapoznawalem jej z tymi #!$%@?.
Starsza, którą tez różowa splugawila komunią, a ktora kazala się wypisac z religii mówi, ze niech idzie dostanie prezenty.
Ja na to ze ja bede musiał za najlepsze zaplacic wiec tak czy inaczej sie nie kalkuluje.
"ja dostałam telewizor i konsole"
Zgadnijcie od kogo.

dlaczego tak trudno dotrzec do tych zwojów mózgowych odpowiedzialnych za klerowe #!$%@? u rozowych matek?
niepraktykujaca, nie odmawia modlitw, ale #!$%@? komunia i ksiądz po kolędzie muszą byc.

Dlaczego nikt mnie nie słucha żeby zostawić to do decyzji dziecka, az dorosnie?

z chrztem bylo tak samo

przepraszam corciu, ze zawiodlem jako ojciec.
()

#tatacontent #religia #komunia #logikarozowychpaskow #pieklomezczyzn
  • 173
  • Odpowiedz
@erebeuzet: jestem wierzący i moje dzieci pójdą do komunii.

Ale uznaje za Himalaje hipokryzji jeśli ktoś jest niepraktykujący lub ateista posyłać dziecko do komunii bo tak wypada.

Pytałem masę takich osób 'dlaczego' i zawsze odpowiedź dotyczy prezentów...

I zawsze różowych pasków ..
  • Odpowiedz
@erebeuzet: widzę standardowy schemat ludzie wiążą się w pary z różnymi wartościami.
Wy nie powinniście być razem ani mieć dzieci. zwłaszcza że macie bardziej skrajne poglądy.
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Jak jej się coś przestawi za parę lat i będzie chciała być wierząca, to będzie już miała chrzest i komunię. Podrośnie to wybierze, będzie miała na to całe życie. Mnie bardziej zastanawia zawsze w takich sytuacjach skąd u tych tych mądrzejszych przecież ludzi, bo antyteistów, tyle agresji i nienawiści.
  • Odpowiedz
współczuję dziecku ojca xd


Najlepiej bajki też jej wyłącz i za 10 lat sama zdecyduję co oglądać:p xd


@user_no_4: Mnie to bawi jak ktoś ciśnie dziecko na to co sam chce i mówi, że to "neutralne wychowanie", a za parę lat dziecko samo zdecyduje. Może do szkoły też niech nie idzie, może też niech samo zdecyduje za parę lat czy warto jeść sztućcami, myć ręce i ciepło się ubierać zimą xD
  • Odpowiedz
@erebeuzet: nie płać za prezenty, ani za komunię. Stara chce posłać? Niech sponsoruje ten cały bajzel. Zapłaciłeś za starszą - niech stara zapłaci za młodszą. Jak stara nie zarabia tylko Ty to jej problem. Młodsza dostanie laurkę i się sama przekona, że ten cały religijny cyrk jest wuja warty. Możesz też młodszej powiedzieć, że jak przystąpi do komunii to mama kupuje przezenty, a jak nie to dostanie od Ciebie za dojrzałą
  • Odpowiedz
@erebeuzet Moja nieochrzczona, jako jedyna w klasie nie była u komunii, żadnych przykrości z tego nie było. Jak klasa szła na jasełka, to nie miałam nic przeciw, źeby sobie poszła i obejrzała jako spektakl, no bo to jakaś część kultury europejskiej. Ale wolała zostać na zajęciach zastępczych w świetlicy, bo jak jej wyjaśniłam co to jest, to stwierdziła, że to musi być straszna nuda.
Więc możesz podebrać młodą, że prezenty prezentami, ale
  • Odpowiedz
@cacum3: przecież mówi prawdę, starsza córka sprzedała swoją duszę sekcie religijnej. Teraz już nie ucieknie od wmawiania jej winy że Jezus umarł za nią i jej grzechy. Takie złe dziecko. Przynajmniej na pocieszenie dostała prezenty komunijne. Taka manipulacja dziećmi. Dorosłych już nie tak łatwo przekupić, za to można ich zastraszyć że będą się zdążyć w piekle, na większość społeczeństwa straszenie działa bo mają lękowe podejście do swojego życia.
  • Odpowiedz
Ale córka nie wie nawet kto to jezus.

świadomie nigdy nie zapoznawalem jej z tymi #!$%@?.


@erebeuzet: No to fajny z Ciebie ojciec. Zamiast przedstawić jej jakie religie istnieją na świecie i jakie postaci, to Ty zrobiłeś z tego tabu.
Gratulacje, zachowujesz się jak dewotki religijne, plujące na muzykę metalową, bo szatan, tylko w drugą stronę.
  • Odpowiedz
różowa uparla


@erebeuzet: a ta najmłodsza córka co na to?

Chce iść, nie chce iść? Koleżanki i koledzy z klasy idą czy nie idą?

Bo tak ostatecznie to (oprócz oczywstej "renomy" KK w Polsce i nie tylko), to młoda powinna dać jakiś znak.
Nastawianie jej na widzimisę taty albo mamy? To już równie dobrze niech idzie za presją rówieśników albo swoją nawet dziecięcą decyzją ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
przepraszam corciu, ze zawiodlem jako ojciec.

()


@erebeuzet: zawiodłeś jako facet, tańczysz jak Ci baba zagra.

Dziecko to dziecko, nie chce omuni bo tak trzeba tylko bo prezenty. Powiedziałbym młodej, że też ci kupię to co starszej żeby było rowno i tyle. A z babą bym pogadał na ostro i tyle.
  • Odpowiedz
ciekawe jak wytłumaczy dzieciakowi że koleżanki i koledzy mają imprezkę z prezentami, a jego córka nie, ale za to po 18 będzie mogła iść do komunii xd


@user_no_4: Jeżeli moje dziecko chciałoby iść do komunii, a ja byłbym niewierzący, to i tak mówiłbym dziecku, że nie chodzi w tym o imprezę i prezenty, tylko o religijne sprawy. "Że prezent to samo sobie robi przyjmując Jezusa" czy coś. Prezenty to minimalne. Pismo
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Dlaczego dzieci są ochrzczone jeżeli masz z tym aż taki problem? Jakby nie były to spoko, niech czekają do dorosłości z decyzjami, ale wkręciliście je już w kościół bez ich pytania, więc logicznym, skoro jedno z rodziców chce, jest pójście do komunii. Było się stawiać na początku. Mała i tak jak będzie nastolatką to pewnie nabierze dystansu do kościoła, a teraz nie będzie przynajmniej wyobcowana wśród koleżanek itd. Przecież wysyłacie
  • Odpowiedz