Wpis z mikrobloga

Odlozylo mi sie kilkaset tysiecy PLN na koncie, pracuje jako #programista25k, sporo udaje sie oszczedzic co miesiac.
Chcialbym zaczac inwestowac pasywnie ale obecnie nie mam o tym pojecia, pieniadze leza na koncie i #!$%@? je inflacja.
Jakie zrodla polecacie do nauki na temat inwestowania? Preferuje zrobic najpierw research zanim oddam swoje pieniazki grubasowi ( ͡º ͜ʖ͡º) Znalazlem kilka zrodel jak inwestomat ale czesto dwa zrodla podaja totalnie sprzeczne informacje.
#gielda #inwestycje #pieniadze #inwestowanie #finanse #etf
  • 46
  • Odpowiedz
@oldspiceedit polecam książkę iwucia finansowa forteca. Tam gość tłumaczy po kolei różne instrumenty. Sensownie radzi je dzielić na różne rzeczy ,nigdy wszystko w jedno miejsce. Nie obiecuję też wielkich inwestycji i ogromnych zyskow.
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: dzieki kolezko, jakies materialy do poczytania na ten temat polecasz? Wlasnie chcialem zainteresowac sie obligacjami i etfami, interesuje mnie pasywny dochod w dluzszym terminie
  • Odpowiedz
@oldspiceedit:
Finansowa forteca Marcin iwuc
Potem książka mateuszsamolyk inwestowanie dla każdego.to ten ziomek od inwestomatu.
Ewentualnie od razy kupić książkę Mateusza.

To drugie nawet może bardziej podejść bo podaję konkretne przeliczenia i rozpatruje różne przypadki .

Obydwoje mają pełno materiałów na yt i blogu i wg mnie są najlepsi na polskim rynku. Nikt nie obiecuje bzdur jak 50%rocznie.
  • Odpowiedz
@oldspiceedit: albo podaruj sobie całkowicie ff, bo książka Mateusza pokrywa materiał z ffi roszerza go.
Jakkolwiek jedna i druga ksiazkz jest godna polecenia, ale ff ma dużo teksu na zasadzie abyś się nie bał i że inwestowanie jest spoko
  • Odpowiedz