Wpis z mikrobloga

Najbardziej patologiczne pytanie jakie słyszę przy sprzedaży: a dlaczego Pan sprzedaje? Najlepiej jak jest jeszcze uargumentowane, no bo ma Pan go tylko rok.

U nas jest taka mentalność, że jak już się kupuje auto to niech będzie na całe życie aż pójdzie na złom na żyletki. Mam 28lvl, kupuje sobie auta żeby nimi pojeździć i jak mi się znudzi to zmieniam na inny, co to za pytanie idiotyczne.

#januszebiznesu #motoryzacja #samochody #otomoto #zalesie
  • 75
  • Odpowiedz
Mam 28lvl, kupuje sobie auta żeby nimi pojeździć i jak mi się znudzi to zmieniam na inny, co to za pytanie idiotyczne.


@tojapaweu: imo to właśnie większość aut ma taką historię powodu sprzedaży i po to się zadaje to pytanie żeby to usłyszeć. To jest poważna wada

To pytanie Cię boli, bo masz na nie zła odpowiedź i chyba podświadomie zdajesz sobie z tego sprawę.

@Kotouak: @Strigiformesman:
  • Odpowiedz
@Strigiformesman: jest kilka dobrych odpowiedzi na to pytanie. Jeśli ktoś uważa że ma dobry egzemplarz i jest fanem marki i powie, ze sprzedaje, bo w przyszłym miesiącu ma odbiór nowej generacji z salonu (ma na to papiery) to jest trochę inna rozmowa niż z sebkiem 28lvl co zużywa auta i sie pozbywa

Jak ktoś nie mówi czegoś wprost, nie umie czegoś uwiarygodnić to druga strona zazwyczaj zaklada najgorsza opcje - jak
  • Odpowiedz
@tojapaweu Jak masz auto zaledwie rok i sprzedajesz, a do tego nie lubisz pytania o powód sprzedaży to jak dla mnie sprawa jest prosta - masz potężnego trupa i sprzedajesz, bo naprawa przekracza wartość auta. Żeby nie było, sam jestem młody i szybko mi się fury nudzą, ale kurna w życiu bym się nie pozbył auta po roku, chyba że byłaby to bomba zegarowa.
  • Odpowiedz
@tojapaweu powiem tak, ja jestem po dwóch stronach barykady.

Sam lubię często zmieniać samochody i zazwyczaj po roku szukam chętnego na cesje leasingu.
Jak szukam dla siebie coś do kupienia już nie w leasing a za gotówkę to musi być od pierwszego właściciela, nie ma #!$%@?, że 8 letni samochód, który przeszedł przez 4 ręce będzie dobry.
  • Odpowiedz
  • 38
@tojapaweu a dlaczego większość osób sprzedaje samochód? Bo się znudził? No nie, bo zaczyna się coś psuć, coś irytuje itd. lub w najbliższej przyszłości coś będzie do zrobienia kosztownego.
Jak ktoś ma auto parę msc i sprzedaje to jestem pewien, że nagle coś wyszło poważnego i chce się go pozbyć zanim auto trafi na lawetę
  • Odpowiedz
No nie


@WUJICO: ja kupiłem nowego transita, i sprzedałem go po 4 latach (100k km zrobiłem). Dlaczego? Bo nie potrzebowałem już transita.
  • Odpowiedz
@programista15cm: Bo jest to lekki red flag. Albo gość jest handlarzem amatorem, i zwozi co trochę kolejne egzemplarze po okazyjnych cenach. Albo jeżeli będzie coś nie tak to już #!$%@? w tym miejscu nie znajdę i trzeba będzie załatwiać sprawę przez europol.
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT no po 4 latach i w dodatku był nowy.
Kilka msc wisi pewne ogłoszenie w którym pisze, że auto zakupione w październiku (używane) i sprzedaje bo mu się plany zmieniły. Cena dosyć mała za ten model, dziwnym trafem mimo to chłop auta sprzedać nie umie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz