Wpis z mikrobloga

@JPRW: Najlepsze, że oni wcale nie zdają sobie sprawy dlaczego tak jest. Będą brnęli w narrację jak mój stary, że to wina upadłego moralnie zachodu i Polska wyrosła na chrześcijaństwie, a lewacy kościółek atakują. Pytanie tylko co z tego, że Polska wyrosła na chrześcijaństwie? Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Anglia też wyrosły na chrześcijaństwie, a obecnie od dawna są laickie i nadall są potęgami ekonomicznymi, politycznymi albo militarnymi. Takie były czasy, że
  • Odpowiedz
@Lambo994 śmieszą mnie te teorie z dupy że to pis laicyzuje itd, po prostu taka jest jest tendencja w każdym rozwiniętym kraju że rdzennych chrześcijan ubywa, w Polsce jest to może troche silnieksze z uwagi na wymieranie pokolenia wychowanego na JP2
  • Odpowiedz
@JPRW @Ojtamtam szczerze nie głupio wam takich farmazonów pisać? Czy ktoś z konfy chce was siłą zaciągać do kościoła?

Polska jest krajem z jednym z najmniej wierzących społeczeństw na świecie, bo na zachodzie macie pełno imigrantów chociażby islamskich których dziwnym trafaem krytyka liberałów omija szerokim łukiem
  • Odpowiedz
@JPRW zdjęcie mogło zostać zrobione na jakiejś wiosce, gdzie ośmioro dzieci to już całkiem sporo, a na mszy i tak frekwencja bardzo dobra, a to dlatego, że ogólnie młodszych niż 40-50 lat ciężko uświadczyć, bo ci pouciekali do miast albo na Zachód i nie mówi o ginieciu narodu, a tym że polskie wioski wyludniają się z młodych ludzi.
  • Odpowiedz
@JPRW Mam nadzieję że opie poczytasz trochę o Kościele Katolickim i historii chrześcijaństwa i zrozumiesz, że to nie są wafle, tylko Ciało Chrystusa. Polecam książki Marka Piotrowskiego np. “Dlaczego ufam kościołowi”. Przeczytaj chociaż jako ciekawostkę.
  • Odpowiedz
@JPRW: a nie ginie? i komunia nie ma tu nic do rzeczy. Miesiecznie rodzi sie 30k dzieci, a umiera 50k polakow z tego co pamietam - lub cos w tym stylu
  • Odpowiedz
  • 9
@JPRW #!$%@? bez wiedzy gdzie
@stanleymorison u mojego brata razem z młodym szło 7 innych dzieci do komunii rok temu co stanowiło... 100% rocznika w szkole tak więc bez informacji gdzie to infogówno warte( ͡º ͜ʖ͡º)
Przynajmniej moje dzieciaki nie pójdą bo jesteśmy grzesznikami bez ślubu kościelnego a one bez chrztu
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon:

Czy ktoś z konfy chce was siłą zaciągać do kościoła?

Mentzen chce wprowadzać nierozerwalne małżeństwa i usilnie ucieka od wypowiadania się nt swoich poglądów okołoreligijnych
  • Odpowiedz