Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait# #pracbaza #kolchoz #scrum #agile #scrummaster #ppbit #pracait #kryzysit

Dobra moi drodzy, wkurzają mnie tu powoli wykopki. Wyśmiewają się ze mnie, że nawet 20k na rękę nie mam a przecież wszędzie dają te 25-30k netto b2b. Już sobie stworzyłem plan nauki, zebrałem top 3000 interview questions z rożnych zagadanień Java, Spring, Hibernate, SQL, Git, Docker, Scrum, AWS, K8S itd. Zebrałem sobie 300 różnych zadań z leetcode i codility do przerobienia i wkucia rozwiązania na blache, kilkaset stron teorii związanej z działaniem JVMa, Garbage Collectora, System Design, Wzorce Projektowe

Już byłem zajarany, że pouczie sie te 2-3 miesiące po godzinach, pozakuwam wiedze i znajdę tą robotę za 25-30k.

No i co? Jajco #!$%@?. Wykopki znowu zrobili mnie w chooja. Okazuje się, że moje 22k netto b2b z 26 płatnymi dniami urlopu i 7 dni płatnego chorowania w roku to całkiem dobra, wręcz jedna z topowych ofert obecnie na rynku. Eldorado to ja mam obecnie w pracy i musze sie modlić żeby mnie nie zwolnili, a nie zmieniać robotę

Wchodze na job boarda i biorę pierwszych 5 lepszych ofert z brzegu i co widzę? Senior java dev 10 lat stażu - 19k netto b2b albo 15 500zł brutto UOP. Linkedin mam zaspomowany ofertami na seniora javy/full stack javy 16 000 - 18 000 zł netto b2b.

Tak wygląda to wasze eldorado? Jak tu wziąc motywacje do nauki jak wszędzie płacą tak choojowo. Eldorado totalnie się skonczylo więc z łaski swojej skończcie trollować z tymi ofertami 25 000 - 30 000 netto b2b. Nigdzie tyle #!$%@? nie płacą.

Pierwsze lepsze z brzegu 5 ofert na jakie dzisiaj trafiłem, a takich ofert są setki!
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait# #pracbaz...

źródło: eldodaro3

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
zebrałem top 3000 interview questions

Zebrałem sobie 300 różnych zadań z leetcode i codility do przerobienia i wkucia


@nad__czlowiek: Tyle to robi 20 latek na pierwszym semestrze Informatyki.
I mowcie, ze seniorzy pracujacy w IT nie sa oderwani xDDD
Chlop dostaje 22k netto i mysli, ze to za malo i chce wiecej bo przerobil tyle zadan co pierwszoklasista na studiach xDDD
  • Odpowiedz
@DragonBreath: kto powiedział, że przerobiłem? Zamierzam dopiero przerobić ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

A raczej zamierzałem, bo #!$%@? poświęcać cały wolny czas by z 22k netto b2b zejść na 15k brutto UoP skoro teraz takie są stawki dla seniora. Niech se inni autyści zakuwają teorie za takie grosze
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Nom, to prawda, tak teraz Java wygląda. XD Dlatego niechętnie, ale koniec końców uciekłem w DevOpsa. Co prawda jeśli znormalizujemy zarobki o wiedzę, jaką trzeba posiadać, to wyjdzie tyle samo co przeciętny Javowiec, klepacz Excela w korpo czy śmieciarz, ale przynajmniej w wartościach absolutnych to lepiej wygląda (póki co ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

No nie oszukujmy się - znakomita większość ofert na tę chwilę jest po
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek oferty pracy ktore widzisz sa personalizowane. Jak przerobisz te 1000 zadan (i to lepiej niz kilkadziesiat tys innych Javowcow ktorzy je rozwiazuja) to beda pojawialy Ci sie te lepsze, poki co niestety dostajesz takie na jakie oceniono Twoje umiejetnosci. W tej branzy nie dostajesz pieniedzy za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: wykopki nie umieją policzyć, że 22k z urlopami > 25k bez urlopów XD

zanim zaczniecie wrzucać oferty 30k+ z justjoin'a zobaczcie na crunchbase o która runde finansowania walczy startup, puste oferty pracy byleby pokazać "dynamiczny rozwój firmy" i "potrzebe nowej mocy roboczy" i dostać finansowanie na swój fenomenalny crud biznes

czasy darmowych pieniążków się skończyły, IT w USA jest w odwrocie (jak nie wierzycie to śmiało idźcie do layoffs.fyi)

pierwsze:
  • Odpowiedz
znajomymi (inżynier/architekt od instalacji wodnych, data analyst od ryzyka), to różnice są już minimalne, z tym że oni ostatni raz dokształcali się na studiach.


@romyy: no i właśnie to jest #!$%@?ące xD Senior Java Dev żeby dostać 18k brutto UOP musi #!$%@?ć każdego wieczora 2-3h nauka i troche w weekendy przez 10 lat

Senior HRka, Kadrowa, Księgowa w korpo 15k brutto ostatni raz uczyła się na studiach, pracuje max 8h dziennie
  • Odpowiedz
C++/C?


@nad__czlowiek: hehe, C to król bezrobocia

Jakby były oferty na jakieś Rust, Go, Scala to bym próbował swoich sił ale w polsce tego nie ma!


jest jakaś drobnica i milion chętnych na każde zgłoszenie, ostatnio wysłałem na ofertę Go to tego samego dnia mi odpisali że już mają w #!$%@? chętnych i nara
  • Odpowiedz
Poza tym może pora odpuścić Polskę jak Ci hajsu brakuje?


@testynaprodukcji: jak opuścić polskę, ty wiesz co ty piszesz? przecież zagranicą programiści mają gorzej niż w Polsce xD W niemczech taki programista ma ledwo 4k na rękę z 8k euro brutto bo podatki zajebiste

stany mają powaloną służbe zdrowia.
  • Odpowiedz
@programista15cm: bo może sie zdziwisz, ale w czasach eldorado covidowego miałem żeby pracować za 8k$/month full remote ale warunkiem była wiza

A co mnie obchodzi, że masz w Polsce UOP? Tylko że wtedy pośrednik bierze 50% i zamiast zarabiać 10k $/month zarabiasz 20k brutto a pośrednik kasuje kolejne 20k

Chodzi o to by móc pracować bezpośrednio, bez pośrednika, najlepiej b2b

Na forach przecież są całe wątki, że ludzie jadą do USA
  • Odpowiedz