Wpis z mikrobloga

Hej,
Chciałbym się doposażyć pod zjazdy enduro. Poziom amatorski więc na pewno nie chcę przegiąć, z drugiej strony właśnie na tym poziomie najłatwiej coś głupiego zrobić więc też coś zainwestować w sprzęt chce. Doradźcie co się przyda poza takimi w miarę oczywistymi rzeczami:
- kask (full face chyba dużo bezpieczniejszy, co nie?)
- plecak (z bukłakiem? Czy po prostu taki który nie będzie podskakiwał i bidon wystarczy?)
- strój jakiś bardziej przewiewny, koszulki sportowe na start pewnie ok więc tu planów brak ale spodenki pewnie kupię typowo pod rower
- ochraniacze? Ale kolana/łokcie czy bardziej plecy? Bo tutaj trochę przekonania nie mam co najlepiej kupić
- zestaw kluczy inbusowych, ale nie wiem czy po prostu z domu nie wezmę

Coś jeszcze byście polecali? Plus jak mogę prosić o rady pod kątem tego co już napisałem to bym był wdzięczny. Budżet niby mam z gumy, ale takie zjazdy traktuje jak zimowy snowboard, gdzie na stoku więcej niż tydzień nie będę, to też nie chcę grubych tysięcy pakować w coś z czym na codzienną jazdę po mieście nie wyjdę.

#rower #enduro #enduromtb
  • 10
  • Odpowiedz
@Pr2speQ: ochraniacze na kolana i coś na kręgosłup to must have. Są plecaki z usztywnieniem, są koszulki z specjalną pianką, ewentualnie pełne zbroje, ale to raczej do hardcorowej jazdy. Choć raz sobie żebra obiłem to miesiąc mnie bolały, a pewnie taka zbroja by mnie ochroniła.
Wiele osób jeździ bez ochraniaczy na łokcie, ale ja wolę mieć. Raz znajmy niegroźnie się wywalił na pierwszym zjeździe, ale obił sobie łokieć tak że więcej
  • Odpowiedz
@Pr2speQ: IMHO:
- zamiast plecaka lepiej nereczkę, mniej się plecy w nich pocą.
- kask FF to fajna sprawa, ale na dłuższą metę są niepraktyczne i #!$%@?ące - na podjazdach za gorąco, pić się nie da, etc. Kaski trail z zabudowanym tyłem wystarczą (poc kortal, fox speedframe)
- spodenki to już twoja preferncja, ważne, żeby ochraniacze na kolana się zmieściło pod
- ochraniacze - zdecydowanie na kolana jeżeli jeździsz na platformach,
  • Odpowiedz
  • 0
@dzana: @ujdzie super, dzięki za rady! Dłuższy wyjazd planuję początkiem czerwca więc chwilę czasu jeszcze mam, ale coś koniecznie muszę kupić. Brzmi jak z 5 rzeczy co najmniej, jak zbiorę już konkretną listę to mogę wam jeszcze podrzucić, może skrytykujecie coś ;)
  • Odpowiedz
@Pr2speQ:

Zależy gdzie zamierzasz jeździć.

Jeśli bike parki i wyciągi to możesz sobie kupić full face, nakolanniki, nałokietniki, rękawiczki, zbroje na kręgosłup i co Ci do głowy przyjdzie.

Jeśli zamierzasz jeździć gdzieś gdzie sam musisz podjeżdżać to możesz sobie kupić dwa w jednym- full face z chin guardem który da się odpiąć- wtedy możesz jeździć z chin guardem albo bez w zależności od okoliczności (dodatkowe 200g). Do tego nakolanniki i okulary/
  • Odpowiedz
Jeeśli mówimy o bikeparkach to

- kask (full face chyba dużo bezpieczniejszy, co nie?)


W bikeparku - zawsze, i na tym nie warto oszczędzać. Nawet najdroższy kask jest tańszy niż jeden implant.

Na jazdę w terenie raczej przewiewny otwarty kask enduro bo się zagotujesz na pierwszym podjeździe.

Generalnie najważniejsze są: dobry bezpieczny (i wygodny) kask, gogle lub szerokie okulary i rękawiczki.

- plecak (z bukłakiem? Czy po prostu taki który nie będzie
  • Odpowiedz
  • 0
@dzana: @ujdzie @Hasz5g @Diabl0 jak chcecie to podrzucę wam moje pomysły, skrytykujcie albo doradźcie co warto zmienić.

Kask: https://allegro.pl/oferta/kask-rowerowy-fox-speedframe-r-l-15359477576
Albo taki full face, tylko bez odpinanej szczęki i wtedy podjazdy bym pewnie robił bez kasku w ogóle. Ale żeby to miało sens to bym plecak musiał inny dobrać z zapięciem bo tak to nie ma za bardzo gdzie tego kasku trzymać: https://www.foxsklep.pl/product-pol-357-Kask-Rowerowy-full-face-FOX-Rampage-Comp-Creo-White-Yellow-XL.html

Plecak + bukłak: https://www.24mx.pl/product/system-hydracyjny-24mx-x-mudder-25l_pid-PP-4902429 2,5l nie za mały? Jakiś
  • Odpowiedz
Ochraniacze to lipa bo nie maja paska trzymającego cześć chroniąca rzepkę, a od paskow generalnie lepsza jest skarpeta. Na długie pedałowanie odpuściłbym tez sobie cześć chroniąca piszczel. Zamiast plastikowych paneli wziąłbym cos z żelem który utwardza się przy upadku (D3O). Przykład:

https://off.road.cc/content/review/body-armour/g-form-pro-rugged-2-knee-pad-review-12011 Na Amazonie można to wyrwać za 180zl, Fox ma tez sporo ochraniaczy z D3O, ale jeśli wiesz ze będziesz jeździł po trasach z wieloma dużymi kamieniami to zostań przy plastikowych
  • Odpowiedz
  • 0
@Hasz5g: Dzięki, skusiłeś mnie i już kupiłem te 3 rzeczy:
kask - full face FOX Rampage Comp Creo
ochraniacze na kolana G-FORM PRO RUGGED 2 - różnie z tymi nakolannikami bywa, ale tutaj były na każdym zdjęciu narysowane 2, za 350zł znalazłem to już wziąłem
Multitool CRANKBROTHERS Multi 20 - faktycznie prawie to samo co multi 17

Nie wiem teraz tylko jak z plecakiem sobie ogarnąć i tym kaskiem. Bo z
  • Odpowiedz
  • 0
Kupiłem plecak Camelbak Lobo 9l, taki kompromis mi się wydaje pomiędzy 2,5l w którym wejdzie tylko woda i prawie nic poza tym, a wielkimi plecakami 15 czy 20l które zwyczajnie będą całe plecy zasłaniać i potu będzie tam na pewno więcej. I w teorii jakiś zaczep na kask tam jest, ale pewnie coś będę musiał sobie i tak doczepić, czas pokaże.

Dzięki wszystkim jeszcze raz za pomoc, mam nadzieję że mnie ten
  • Odpowiedz
  • 1
@Pr2speQ ja nie ściągam kasku w ogóle, chyba że się gdzieś zatrzymuje. W upale to chyba nawet lepiej w kasku bo działa jak czapka chroniąca przed słońcem. Szczęka odpinana jest na tyle niewielka że mogę ją spokojnie wsadzić do plecaka.

Kask normalnie ma klamrę i paski więc jeśli musisz to jakoś go sobie do plecaka doczepisz.

Sam mam rugged pro na kolana i sa świetne. Jak masz dobry rozmiar to będziesz zapominał
  • Odpowiedz