Wpis z mikrobloga

Ponieważ z infrastrukturą na obrzeżach małego miasta jest absolutnie krucho z kablami (tylko xDSL do 12 MBit) to zachęcony wizją faktycznego "no limit" skorzystać z T-mobile. I być może to prawda, ale nie jest mi to dane w niedzielny wieczór się nacieszyć bo tu jakiś lejek #!$%@? na amen.
Detale:
- opcja z do 300mbps, bo mam potrzebę pochulać sobie powyżej 100mbitów i chciałem sobie do pracy zdalnej mieć też dobry upload do serwerów
- w normalne dni też dupy nie urwało bo więcej niż 40mbitów DLu to jest max co osiągnąłem, a po przełączeniu na 4G to do 60 (duże XD)
- antena (a konkretnie jakieś "odu") na maszcie z "pełnym" sygnałem, bo to coś nie potrafi mi podać jakichkolwiek fizycznych wartości
- i też nawet nie poda info do którego nadajnika nawet idzie, bo po co
- setup to ODU <- ethernet -> router <-- ethernet --> PCet
- jest praktycznie wszytko na fabrycznych ustawieniach
- jedynie co to kombinowałem z przełączaniem z "auto" na 4G

Jeszcze tydzień nie minął. I co tu robić?. Przecież ich obsługa klienta to będzie mnie ciągnęła w nieskończoność i będą mnie pierdyliard razy pytać "czy aby na pewno to i tamto".

#tmobile #internet #internetmobilny #5g
wielkaberta - Ponieważ z infrastrukturą na obrzeżach małego miasta jest absolutnie kr...

źródło: Capture

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@wielkaberta wejdź na https://beta.btsearch.pl/ i zobacz gdzie masz najbliżej nadajnik i od jakiego operatora. Wybierz operatora, który ma jak najwięcej pasm LTE i super byłoby gdyby miał pasmo 3500 na maszcie. Na tej stronie w filtrach można zaznaczyć „ UKE” co pokazuje pozwolenia radiowe jakie ma operator na danym nadajniku.
Umieść antenę jeśli się, tak aby było jak najmniej przeszkód pomiędzy nią a nadajnikiem.

Inna sprawa jest taka że masz całkiem niezły
  • Odpowiedz
  • 0
@Maryjusz1337: Tak, na btsearchu już sprawdziłem i ustawiłem sobie w kierunku najbliższego (około 750m). Jest niskie domostwo w drodze i mam ponad 1,5 metra nad dachem, więc MNIEMAM, że powinno być spoko.
Brakuje mi tylko narzędzi diagnostycznych, które pozwolą mi wykluczyć wszystko inne, bym mógł właśnie zwalić na lejek po stronie.
  • Odpowiedz
@wielkaberta to pozostaje według mnie testowanie innego operatora. Prywatnie mam 5G na kartę Playa w routerze i leci bez lejka w taryfie odNowa, na innej taryfie był lejek 40 Mbps.
Testowałem też Orange Flex i bez lejka leciało szybko.
Kupiłem sobie router Cudy P5 i tam jest podgląd dobry parametrów sygnału. Niestety do niego musiałbyś dokupić antenę zewnętrzną i robi się dość duży koszt.
Jeśli chciałbyś wszystkie dane wyciągnąć to chyba tylko
  • Odpowiedz