Wpis z mikrobloga

Najbardziej patologiczne zachowanie sprzedającego? to że jak mu zadasz normalne pytanie: Dlaczego pan sprzedaje, ma pan go niecały rok! to wybucha nerwowo i nie wie co powiedzieć?

U nas jest taka mentalność, że handlarz sprzedaje i wystawia ogłoszenie to wszystkie informacje są na stronie a reszta to proszę się domyśleć i nie zawracać mu głowy a jak zadajesz zbyt dużo pytań to gotuje się i robi cały czerwony jak menel po imprezie. Mam 30+ i kupuje sobie auto żeby nim pojeździć a nie bawić się w remonty i zbijać piątki z mechanikiem za 500+ co miesiąc, co to za idiotyczne zachowanie sprzedających.

#januszebiznesu #motoryzacja #samochody #otomoto #zalesie #patologiazewsi
Czerwone_Stringi - Najbardziej patologiczne zachowanie sprzedającego? to że jak mu za...

źródło: hq720

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Czerwone_Stringi: w Polsce wciąż wielu ludzi nie stać na nowe auto. Praktycznie w 90% przypadków sprzedaży auta po okresie krótszym, niż rok, jest rezultatem tego, że delikwent sam władował się na minę i próbuje pchnąć dalej.

Dlaczego tak jest? Bo zazwyczaj nikomu nie chce się bawić w grzebanie w śmietniku (rynek aut używanych) częściej, niż raz na kilka lat i zazwyczaj na samym początku wydaje się sporą kwotę na doprowadzenie auta
  • Odpowiedz
@Czerwone_Stringi: Bo to głupie pytanie xD.

To tak jakbyś oczekiwał odpowiedzi, że psuje się i ogółem to skarbonka bez dna. Nikt ci nie powie tego, więc po co to pytanie?
A jeśli jest uczcisy to ci powie co jest zepsute.

Powodów może być pełno:
-Niska moc/zbyt duża
-Nie podoba mi się
-Za dużo pali
-Znudził mi się
-Sąsiad kupił takiego i muszę mieć lepszy
-Nie podoba mi się kolor wnętrza

Dlatego
  • Odpowiedz
@Czerwone_Stringi: Na każde pytanie odpowiadają: "Panie, nie wiem. To już tak z Niemiec przyjechało." Kto kupował używane auto w Polsce, ten się w cyrku nie śmieje. Od razu z automatu musisz zakładać, że wszyscy chcą Cię zrobić w #!$%@?, bo jak założysz inaczej to na 90% wdepniesz na minę.
  • Odpowiedz
@Czerwone_Stringi: proste odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- kupiłem dla żony ale dla niej za duży
- kupiłem dla rodziny ale zmieniam na większy
- sprzedaję bo jadę za granicę po co ma stać na parkingu
A ta kontrolka skrzyni biegów? Panie ona tylko czasem się świeci a biegi wchodzą normalnie. Mechanik powiedział, że można zrobić za 200 zł ale ja już nie mam czasu ...
  • Odpowiedz
Dlaczego tak jest? Bo zazwyczaj nikomu nie chce się bawić w grzebanie w śmietniku (rynek aut używanych) częściej, niż raz na kilka lat i zazwyczaj na samym początku wydaje się sporą kwotę na doprowadzenie auta do porządku i później nonsensem jest za kilkanaście miesięcy zmieniać, kupując kota w worku.


@kimunyest95: a można podjechać na stację diagnostyczną i wziąć sobie dokładny przegląd (nie to gówno obowiązkowe) i zmniejszać ryzyko, tylko szkoda tych
  • Odpowiedz