Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Niedźwiedzie mogły wypaść z butów

Po pęknięciu oporu w okolicy 18430 rynek się zatrzymał dopiero po wyrysowaniu nowego ATH. Dynamika ruchu przypomina to co działo się w grudniu 2023 i drugiej połowie lutego 2024, więc kontynuacja tego stylu może wynieść kurs jeszcze wyżej. Po tamtych ruchach DAX dokładał kolejne wzrostowe tygodnie bez większych cofnięć.

Patrząc na piątkowe zawahanie, które wypadło niewiele nad poprzednim szczytem, najbardziej istotne wydaje się to czy popyt oprze się pokusie realizacji zysku. Na H1 mamy obecnie konsolidację, która w razie złamania dołem mogłaby sprowadzić kurs lekko poniżej 18800. To w zasadzie drobiazg, lecz utrzymanie tygodnia poniżej tej bariery byłoby sygnałem, że tym razem dynamika z 12.2023 i 02.2024 nie ma powtórki.

W najbliższych dniach postawię na rozegranie zarówno wzrostowego jak i spadkowego scenariusza. Ustawię (niechętnie) L 18970 SL 18860 TP na zamknięciu tygodnia. Zagram też S 18860, SL 18916, BE 18794 TP 18693. Gdyby rynek otworzył się poniżej piątkowego minimum, to obydwie zagrywki odpuszczę.

Wrócę jeszcze do wpisu z 7 kwietnia, w którym pisałem, że jeśli popyt poradzi sobie z kłopotami, to może pokusić się o ruch do 21k. Ostatni tydzień, świadczyłby faktycznie o tym, że te kłopoty szybko się skończyły. Nawet w najbardziej optymistycznych założeniach przyjmowałem, że zjazd z końcówki kwietnia to będą lekko okolice 17100 punktów. Rynek teraz odbija z poziomu niemal 500 punktów wyżej. Żeby potwierdziła się nadzwyczajna siła kupujących, to kolejny tydzień powinien być wzrostowy, po czerwonym rozegraniu uznam, że ruch w górę był przedwczesny i na nowo pojawi się miejsce do spadkowej korekty.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem dwie zamknięte transakcje, na których straciłem -189,5 punktu. Short z poprzedniego tygodnia wyleciał z wynikiem -109, kolejne -80,5 dołożyłem próbując kontrować przy 18700.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Rok 2022 Rok 2023

2024 1 stycznia 7 stycznia 14 stycznia 21 stycznia 21 stycznia 28 stycznia 11 lutego 18 lutego 25 lutego 3 marca 10 marca 7 kwietnia 14 kwietnia 21 kwietnia 28 kwietnia 5 maja
DJ007 - DAX Futures – Niedźwiedzie mogły wypaść z butów

Po pęknięciu oporu w okolicy...

źródło: DAX_FUT-12-05-2024_multi

Pobierz
  • Odpowiedz