Wpis z mikrobloga

Ale podoba mi się ten VW Jetta. Ale co z tego jak w Europie nie dostaniesz. A sprowadzać auto nieobecnego na rynku europejskim może oznaczać droższe koszty serwisowania i dłuższy okres serwisowania (oczekiwanie na części), więc to nie dla mnie. Szkoda, niezła bryka. A nie każdy potrzebuje 5-metrowego Passata. Dziwna strategia VW, że wycofali Jettę z rynku europejskiego.

#samochody #motoryzacja #volkswagen #vagboners #usa
Adamfabiarz - Ale podoba mi się ten VW Jetta. Ale co z tego jak w Europie nie dostani...

źródło: 582732-volkswagen-jetta-2023

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Stare generacje jetty były małe przecież i dziwnie wyglądały. No ale aktualnie auta tak urosły, że jetta była by wielkości passata b6. VW generalnie zrezygnował z sedanów, w UE pozostał ci tylko arteon
  • Odpowiedz
  • 0
@lentilek: Nie zamierzam wydawać na auto 190 tys. zł (wg dzisiejszej wartości pieniądza). Na dodatek Arteon ma niski prześwit, oraz nie można dokupić pakietu na bezdroża chociaż minimalnie go podwyższającego.
To już szybciej wybrałbym liftbacko-sedan Skodę Octavię. A poza tym istnieją inne marki, np. Toyota Corolla.
  • Odpowiedz
@sztefen_muller: już nawet AutoŚwiat przestał porównywać Octavię do Passata, ba, nawet Skoda przestała takie bzdury opowiadać.
Octavia jest mniejsza w każdą stronę, a do tego stoi na mniejszej wersji platformy niż Passat - ergo ma np. inne proporcje wnętrza, ktore wynikają np. z takich a nie innych punktów mocowanian foteli, tunelu środkowego itp.

https://www.carsized.com/en/cars/compare/volkswagen-passat-2014-estate-vs-skoda-octavia-2019-estate/
  • Odpowiedz