Wpis z mikrobloga

Z nostalgią wspominam lata 2011-2014 kiedy mieliśmy prawdziwy renesans ruchów prawicowych w Polsce. Młodzi mocno na prawo, internet był miejscem wolnym od cenzury, miało miejsce wiele oddolnych inicjatyw patriotycznych, odkłamywano wiele mitów IIi RP, przywrócono pamięć o wielu bohaterach, ludzie zaczęli edukować Polaków na temat "historii współczesnej".

Na koniec przyszedł proprlowski, pseudoprawicowy, stary karakan ze swoją gierkowską wizją państwa, zgarnął całą pulę i wszystko rozdupczył razem ze swoją świtą.

Impulsem do odbudowy może być to, że PO powtórzy swoje błędy z tamtej kadencji, Unia zaciśnie kaganiec i będzie dążyć mocno w stronę federalizacji. Naturalnym skutkiem będzie wiosna ludów nie tylko w Polsce, ale całej Europie.

Niestety, wtedy wjedzie farma trolli Mateckiego i znowu będzie pompowanie starych kryptogejów, agentów PRL pod płaszczykiem prawicy. Młoda Prawica (ludzie urodzeni w latach powiedzmy 78-90) chyba jeszcze trochę poczeka na swoją szansę.

#polityka #4konserwy #konfederacja #prawica #historia #konserwatyzm #europa #uniaeuropejskaa
Kopyto96 - Z nostalgią wspominam lata 2011-2014 kiedy mieliśmy prawdziwy renesans ruc...

źródło: z20919789AMP,Marsz-Niepodleglosci-w-2015

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@Kopyto96 i 8 lat PiS obrzydziło młodym te idee narodowe i patriotyczne. Przez PiS przymiotnik narodowy kojarzy się z czymś mocno nieefektywnym, propagandowym, czymś co jest przykrywką do robienia wałków przez polityków.
  • Odpowiedz
I potem ta "patriotyczna młodzież" zagłosowała na PiS który wydymał ją bez mydła


@JAuStURYErSE: Zagłosowała i będzie głosować nadal, w najbliższych wyborach prezydenckich szykuje się powtórka akcji "Mimo wszystko Duda", tym razem jednak z innym pisowskim błaznem jako głównym bohaterem.
  • Odpowiedz
  • 1
@ezoteryczny_hedonizm: No nie do końca. Monarchia Austro-Węgierska była dla mnie sztucznym, imperialnym tworem, a samo dążenie do niepodległości narodów, które były przez nich okupowane nie ma nic wspólnego z lewicowością.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Nie wiem, za to wiem że gdyby zagłosowali w 2015 na partie demokratyczne to może uniknęlibyśmy Misiewiczów, Macierewicza, Polskiego Ładu, Pinokia, Willi+, Czarnka, Andrzeja Dudy, szczujni TVP, afery NCBiR, Pegasusa, afery Wizowej.... ja #!$%@? ile tego było.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Partia demokratyczna to taka która przestrzega trójpodziału władzy, nie niszczy go i nie skupia władzy w rękach jednego Karakana. Partią niedemokratyczną w wyborach 2015 roku był oczywiście PiS - wszyscy wiedzą dlaczego. Teraz partiami niedemokratycznymi jest oczywiście PiS i ich koalicjant czyli Конфедерация.
  • Odpowiedz
  • 4
Partia demokratyczna to taka która przestrzega trójpodziału władzy, nie niszczy go i nie skupia władzy w rękach jednego Karakana


@JAuStURYErSE: Mhm, sugerujesz, że obecna władza nie obstawi stołków swoimi, nepotyzm nie występuje w "demokratycznych" partiach, a świat się dzieli na dobro i zło. Ile masz lat? Albo 15, albo 60. Na pewno nic po środku.
  • Odpowiedz
  • 3
@HrabiaTruposz: Możesz mi powiedzieć czy masz ku temu jakiekolwiek przesłanki? I w jaki sposób ta sytuacja ma się powtórzyć?

Duda dostał aż o 2,1 miliona głosów więcej w II turze aniżeli I, więc ta "prawicowa młodzież" to był tylko mały procent wyborców.

Przypominam, że głosy Bosaka rozłożyły się prawie 50-50 % według sondażu, a było ich 1,3 miliona, więc zakładając 100 % frekwencję jego "elektoratu", było to raptem 650 tysięcy. A
  • Odpowiedz