Wpis z mikrobloga

#historia #ksiazki ma ktoś do polecenia jakiś fajny atlas broni białej (oręż historyczny, najlepiej średniowiecze i wstecz)? zależy mi, żeby były tam zdjęcia lub rysunki, co wpłynęło na rozwój konkretnej technologii, okres w jakim się jej używało. najlepiej, żeby były bronie z całego świata. może być oczywiście rozłożony na parę tomów :)
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@wolviex: dla mnie, osoby dorosłej :D powiem wprost - potrzebne mi referencje do ilustracji i concept artu, czyli w sumie do uczenia się i pooglądania sobie. najlepiej przewaga zdjęć i rysunków nad tekstem. zerknę sobie na te propozycje co podesłałeś, szczególnie ta druga zapowiada się obiecująco
  • Odpowiedz
@Samolotek: popatrz na to co pisał Żygulski junior. Jest książka ciekawa, ale nie album o uzbrojeniu wojsk polskich w Średniowieczu Michała Bogackiego. Tam masz już konkretne informacje z bibliografią.
Są też typologie mieczy wg Oakeshotta i Petersena. Starali się sklasyfikować wszystkie miecze średniowieczne. Co nie jest proste, bo cały czas trwała ewolucja.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rasteris: widzę, że niektóre książki Żygulskiego juniora można dorwać bardzo tanio, więc na pewno rzucę okiem jak będę kompletować biblioteczkę. typologia też się przyda, dzięki za trop. nad uzbrojeniami konkretnych wojsk będę się pochylać później, teraz muszę zdobyć nieco wiedzy ogólnej :D
  • Odpowiedz