Wpis z mikrobloga

Mircy, chciałbym się nauczyć czegoś przy aucie. Co byście polecili na pierwsze, do remontu (głównie mechanika). Interesują mnie proste konstrukcje, najmniej elektroniki, na gaźniku, najlepiej 30+. Baza za ok. 2000 zł. Chciałbym tylko blachę w miarę zdrowa. No i żeby nie był to totalny trup do wskrzeszenia.

Myślałem o jakimś fiacie 126p (oczywiście el lub elx bo reszta jest "dla konesera"), Tico, audi 80 lub golf II. Najlepiej benzyna. Wielkie krowy odpadają bo garaż mały.

Polecacie coś dla amatora na początek?

#samochody #mechanikasamochodowa #majsterkowanie
  • 28
  • Odpowiedz
30+. Baza za ok. 2000 zł. Chciałbym tylko blachę w miarę zdrowa


@mocarny_knur: rower. Taki na pedały.

30+ ze zdrową blachą to PL "zabytek, jedyny taki zobacz" i nie w cenie 2000. Za 2000 weź sobie 20+ francuza lub niemca, będzie szrotem który ledwo się toczy. Do praktykowania idealny.
  • Odpowiedz
@mocarny_knur: Seicento - jak dobrze poszukasz to znajdziesz coś co nie jest zginte i nie kosztuje majątku.
Twoje pozostałe propozycje to już będzie albo zgnilizna, albo wysoka cena za "youngtimera".
  • Odpowiedz
  • 0
@kosmita nie mówię że ma być blacha lux, ale tak żeby przegląd podbili a nie podłużnice do roboty i podłoga do spawania ;).

Te autka które podałem (no może z wyjątkiem malczana) są w granicach 2k.

Myślałem jeszcze o skodzie felicii.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@programista15cm hahahaha. Na renowacji nigdy się nie zarabia. Jak wyjdziesz na zero to sukces.

@kosmita właśnie dlatego chciałem malczera bo kiedyś miałem i wiem jakie to ostentacyjnie proste auto. Myślałem jeszcze o trabancie w kombi, ale ceny... Nie stać mnie ()
  • Odpowiedz
@mocarny_knur: może kup motorower do remontu. Znacznie mniejsza kasa na części, mniej narzędzi... nie potrzeba podnośnika żeby zrobić sensowny remont, większość elementów wrzucasz do bagażnika i wieziesz do wyspecjalizowanego warsztatu jeśli jest taka potrzeba.

Malczar to niestety substytut samochodu. Narobisz się, władujesz masę czasu, masę kasy i na koniec będzie to tylko malczar.
  • Odpowiedz
  • 0
@kosmita właśnie zrobiłem już jawę 50 i kończę Iza 49. Ale to była całkowita renowacja.

Mi nie chodzi o remont generalny tylko naprawianie usterek, wymianę czegoś itp. Nie chce robić malucha na auto z salonu tylko np wymienić się uszczelkę, coś odkręcić, przykręcić, wymienić. Renowacji mam już dość :d
  • Odpowiedz
@mocarny_knur: tico albo seicento, ze wskazaniem na tego pierwszego - nadal funkcjonują jakieś fora poświęcone modelowi a poza tym sejak jest dobrą bazą do tuningu więc jak będziesz chciał czegoś poszukać to często nie dowiesz się tego co byś chciał
maluchy już odjechały z cenami transakcyjnymi poza zasięg zdrowego rozsądku
ewentualnie możesz iść w jakiegoś vaga z podobnych lat, do polo 6n na przykład masz od #!$%@? części i masę grupek
  • Odpowiedz
@mocarny_knur trabanta szukaj w Austrii, na Węgrzech ale to i tak 4000 musisz liczyć.
Ja się uczyłem mechaniki( a i tak nie umiem ( ͡º ͜ʖ͡º)) na Mitsubishi Colt CJ0 . Prosta, fajna konstrukcja. Tylko te podłużnice tylne...
  • Odpowiedz