Wpis z mikrobloga

@Adamfabiarz:

95 KM vs 60 KM i 175 Nm vs 95 Nm


To już nie przelewki. Wiem coś o tym, w moim 82 KM i 160 NM, do tego napęd na tył i na mokrym elektronika ma co robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@PiotrFr: No powiem, że do tej pory byłem sceptyczny do aut z turbo. Ale wybór aut bez turbo coraz mniejszy, a tym bardziej będzie mniejszy za X lat. A te 1.0 TSI okazały się być durabilne, no i zagazowywalny #lpg

@ArchDelux: W sensie że hybryda? Fajnie byłoby sobie spróbować hybrydę. No ale próg wejścia w zakup Octavii wysoki, a szkoda mi wydawać za dużo hajsu na samochód. A ta Scala
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Nie planuj co będzie za X lat. Bardzo dużo się w takim czasie może pozmieniać w życiu czy na świecie.
Turbo się nie bój, to zajebista sprawa. Nawet jakby miała się turbina zepsuć to co z tego, ile wydasz na nową 2K? i jeździsz dalej. Zresztą jak mowa o nowym aucie to nawet awarii turbiny bym nie brał pod uwagę. masz mnóstwo aut gdzie 20 letnie turbo dalej sobie dmuchają
  • Odpowiedz
  • 0
@r5678: Oczywiście, że może się pozmieniać. Może za X lat nie będzie tego modelu, albo zdecyduję się na inny alternatywny samochód. Ale lubię sobie zaplanować, bo wtedy mam dodatkową motywację. A plany można zawsze modyfikować.
  • Odpowiedz
  • 3
@maly1234: Ale po co mi 150 KM, na co to, po co to? To ma być takie komfortowe wozidło dla prezesa firmy; przyczepy z paletami ciągać tym nie będę, a na tor wyścigowy raz sobie pojadę, żeby sprawdzić to i owo, ale ogólnie to nie zamierzam ścigać się na torach.
Nawet jak wcześniej sprawdzałem Octavię, to owszem 1.5 TSI, ale w tej wersji 115 KM.
A operowanie manualną skrzynią dla mnie
  • Odpowiedz
  • 1
@r5678: Jak auto leci z mniej więcej stałą prędkością (na tempomacie) z dala od czerwonego pola to tego dotrysku jest 10% na nowszych, udoskonalonych instalacjach gazowych. W mieście może być 20 - 25% dotrysku benzyny. Ale miasto to kilkanaście procent moich przebiegów, a 70% przebiegów to niewysilone trasy na tempomacie (i kolejne kilkanaście procent to przebiegi krajówkami / wojewódzkimi - tam z kilkanaście % dotrysku benzyny).
  • Odpowiedz
@Lketoglutaran: nie jest słabsze, sama moc silnika to nie wszystko. Cały pic polega na tym jak ona jest przekazywana. 1.0 TSI 95km będzie jeździć 100x lepiej niż 1.6 mpi i będzie przepasć między nimi na korzyść 1.0 tsi. mimo że ma 5km oraz jeden cylinder mniej.
  • Odpowiedz