Wpis z mikrobloga

Przyjezdzam z UK z dwoma osobami do Krakowa na kilka dni i chce zobaczyc z nimi między innymi obóz w Oświęcimiu. Nie wypożyczamy auta, więc polegać muszę na PKP i komunikacji miejskiej. Dodatkowo będziemy z bagażami bo chcemy zrobić to w ostatni dzień w Krakowie i od razu wsiadać w pociąg do Wrocławia. Jeśli ktoś był i robił coś podobnego:

- Jak najlepiej się dostać z Krakowa do samego głównego wejścia muzeum? Pociąg z Krakowa do Oświecimia to jedna opcja, ale jak najlepiej dostać się z dworca w Oświęcimiu do głównego wejścia muzeum? A może są busy jakieś specjalne z Krakowa pod samo muzeum? Taksówki z dworca?

- Wiem że muzeum ma przechowalnię bagaży ale są zawsze miejsca? My potrzebujemy w sumie 3. Nie chcę potem żeby się okazało że muszę się tłuc z carry-on po całym obozie.

#krakow #oswiecim
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
w przechowalni na dworcu w Krakowie.


@choochoomotherfucker: No wlasnie do Krakowa juz potem nie wracamy bo chcemy pocisnąć do Katowic na pociąg do Wrocławia gdzie będziemy przez kolejne 2 dni
  • Odpowiedz
Nie chcę was pchać w wypozyczanie samochodu, ale nie opłacałoby się wam wypożyczyć auta na godziny (Traficara)?Możecie w nim zrobić postój w Oświęcimiu, a potem jechać prosto do Katowic i tam zostawić w mieście lub na lotnisku (między miastami można zostawiać auto bez dodatkowej opłaty. Ja kiedyś za przejazd między Krakowem a Kato zapłaciłam jakieś 200zl - przy 3 osobach wyjdzie wam pewnie taniej niż jeżdżąc pociągami i busami. No chyba że
  • Odpowiedz