Wpis z mikrobloga

Maliketh trafia na pierwsze miejsce w liście najgorszych bossów w historii gier od Fromsoftware. To co on robił w 2 fazie, zresztą już w pierwszej, ale to szło jeszcze ogarnąć i zrobić bez obrażeń, to jest jakieś nieporozumienie. 18 zgonów na nim zaliczyłem, z czego wszystkie były na drugiej fazie. Szybszy niech będzie, bo ewidentnie jest zbyt wolny. W ciągu milisekundy wykonuje raptem 20 ataków i skacze po całej arenie jak żaba. On dosłownie posiada wszystko to, co może być najgorsze. Jest BARDZO szybki i to na tyle, że ledwo da rade zareagować, ma cie na 2 hity, skraca pasek hp, powoduje czasowe odbieranie hp, wykonuje 30 ataków na raz, ma dwa AOE na całą i jedno AOE na pół areny walki.

Przebija Rykarda, bo jego po prostu nie lubię, ale Maliketh to już zupełnie inny rodzaj gówna. Pad prawie tu poleciał, a pięść miała bliskie spotkanie z oparciem mojego krzesła z 10 razy. I to nie chodzi o trudność, tylko o irytację.
#eldenring #fromsoftware
  • 10
  • Odpowiedz
skacze po całej arenie jak żaba


@falwack: to jest frustrujące tylko jeśli nie używasz dystansowych ataków, jak ktoś gra w ER samym mieczem to za większością bossów będzie biegać po arenie, zwłaszcza elden beast czy ten duży kosmiczny motyl w podziemiach, a Maliketh gdy jest w powietrzy jest wtedy najbardziej odsłonięty na atak
  • Odpowiedz
@falwack: Unikać i czekać. Z tego co pamiętam to jak ma trzy ataki w powietrzu, to ląduje ostrzem z takim wybuchem i wtedy jest otwarcie. Poza tym, to chyba trzeba się nauczyć zmieniać zaznaczanie go i odznaczanie, bo kamera może przeszkadzać w unikach podczas jego akrobacji.
  • Odpowiedz
  • 0
Maliketh chad - chyba mój ulubiony boss z ER, za nim dałbym Radagona i Rennalę


@Dwudziestydrugi: Nie zgadzam się. Lorowo może i jest fajny, ale walka i mechaniki w nim są tragiczne.

to jest frustrujące tylko jeśli nie używasz dystansowych ataków, jak ktoś gra w ER samym mieczem to za większością bossów będzie biegać po arenie, zwłaszcza elden beast czy ten duży kosmiczny motyl w podziemiach, a Maliketh gdy jest w
  • Odpowiedz
@falwack jedyny boss, na którym miałem jakieś większe problemy z kamerą, to był Rykard. A za szkalowanie Krula Omenów oby w trakcie ruchania z Mariką zamieniła ci się w Radagona xD
I nje, Morgott i Maliketh to idealny przykład, jak zrobić bossa i w tej kwestii się nie dogadamy po prostu
  • Odpowiedz
@falwack: nie mam tak świeżo tej walki w pamięci, ale w jakiś sposób udało mi się na tyle wykonywać uniki że tylko mieczem go pokonałem. W NG+ korzystałem z pomocy w kooperacji, ale mój towarzysz padł. Kiedy mi się udało, to chciałem mu podziękować i dostałem miły komplement :D
enio - @falwack: nie mam tak świeżo tej walki w pamięci, ale w jakiś sposób udało mi ...

źródło: IMG_1928k

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
I nje, Morgott i Maliketh to idealny przykład, jak zrobić bossa i w tej kwestii się nie dogadamy po prostu


@BogdanBonerEgzorcysta: No nie dogadamy się, bo ja uważam odwrotnie XD

nie mam tak świeżo tej walki w pamięci, ale w jakiś sposób udało mi się na tyle wykonywać uniki że tylko mieczem go pokonałem


@enio: No mi też się w końcu udało, tylko co z tego jak zamiast radości z
  • Odpowiedz