Wpis z mikrobloga

Mirki jaka klimatyzacja lepsza? Pokój 26m2 na poddaszu, od jednej z lokalnych firm dostałem dwie oferty:

Gree Pular 3.2kw - 3200zl
Gree Fairy White 3.5kw - 3650zl
Wszystkie ceny oczywiście z montażem.

Jak te klimatyzację mają się do marketowych Gorenje które można dostać za 3000zl z montażem?
Z góry dzięki za pomoc.

#klimatyzacja #klimatyzator #klima #gree #gorenje
  • 20
  • Odpowiedz
Gree
Bardzo dobra cena.
Obie bardzo udane jednostki.
Gorenye nie ma najmniejszego podjazdu do Gree.. Nawet do najtańszego pulara.

Te sprzęty z promek są strasznie badziewne. robione pod hurowe zamowienie na najtańszych bebechach.

Opinia oparta o rozmowy z kumplami co montują dla tego marketu;). Że te z promek to ciężko czasem nawet spasować ze ścianą.

A najciekawsze że za te 3k, to większość ceny stanowi sam montaż.. bo oni mało nie placą;)
  • Odpowiedz
  • 0
@cassuss: klimatyzacji będę używać tylko i wyłącznie do chłodzenia.
Lokalna firma mi mówiła, że Fairy ma wyprowadzenie na lewo/prawo + góra dół, a Pular tylko góra dół, prawda to, czy po prostu chciał namówić na droższy sprzęt? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Te 400zł mogę dorzucić jeżeli będzie warto.
Przemawia do mnie głównie większa moc, mimo, że mam jedynie 26m2 do schłodzenia to jednak wolę zapas - mam
  • Odpowiedz
@xenonn:
Pular też to ma...
Nie chodzi o zarobienie więcej, one Realnie tyle się różnią w cenie zakupu.

Stary model pulara nie miał tej opcji i kiedyś właśnie po to się brało lomo albo fairy... bo na tle inych klim bardzo fajnie się tym steruje z pilota... bo widzisz gdzie kierujesz nawiew na wyświetlaczu.
W fairy jest nieznacznie czytelniejszy...
Ale w pularze też jest ok.

Fairy jest teraz też w promce
  • Odpowiedz
  • 0
@cassuss: ślicznie Ci dziękuje.
No nic, stwierdziłem, że za różnice ~450zł i tak mocno nie zbiednieje, zamówiłem montaż Fairy.
Jak zamontują to zdam relacje jakie są moje wrażenia.
  • Odpowiedz
@xenonn: daj znaka jak poszlo.
Dobra decyzja (o ile ekipa bedzie spoko).
Bo sama klima to serio trochę wyższa półka jeśli chodzi o wykonanie, a już w porównaniu do gorenye to przepaść.
  • Odpowiedz
  • 0
@cassuss: Hej, klimatyzacja zamontowana.
Co do jakości montażu za bardzo nie mogę się wypowiedzieć, robota poszła im całkiem sprawnie bo około 2/2.5h.

Co do samej klimatyzacji to nie używałem jej jeszcze dłużej niż 30min, ale mam dosyć mieszane uczucia.
Z pozytywów - z pokoju robi lodówkę.
Z negatywnych rzeczy to niestety mimo ustawienia jej na 24c klimatyzacja schładza pokój dużo poniżej 23c, tak jakby niepoprawnie miała skalibrowaną temperaturę. Z kolejnych minusów
  • Odpowiedz
@xenonn:
Tryb pracy taki jaki ma być: albo chłodzenie albo np. grzanie- auto odradzam (bo czasem w lato przy nagłej zmianie temp.. może zacząć dogrzewac)

Prędkość nawiewu: to jaknajbardziej "Auto" (na poczatku będzie głośniejsza, później, zacznie być coraz cichsza)

A co do trybu nocnego "Sleep" - to nie jest tryb cichy tylko tryb zmian temp. w nocy.
Tzw. krzywa snu.
Cichy to "quiet"

Odchylenie 1-2C° nastawu od realnej temp. to
  • Odpowiedz
@xenonn:
Wtyczka to normalna akcja... (tam na starcie masz 1200W, później spada do ok 400W) (żelazko ma 2500W)
O ile masz dobre gniazdko.
Nawet nie brzydką wtyczkę dali;)
Za doprowadzenie do rozdzielni się sporo dopłaca.

Podejrzewam, że w takim czasie i koszcie nie bawili się już z obudowaniem kabla..

Wewnetrzna wpasowana ładnie, nie porysowali i pobruzili ścian.. tyle co ze zdjęć to wygląda ok.

W zimę Gree warto wypinać z gniazdka,
  • Odpowiedz
  • 0
@cassuss: jak zwykle ślicznie Ci dziękuje za odpowiedzi ;)
Czy nie ma przeciwskazań do wyłączania klimatyzacji z gniazdka w lato? Klimatyzacji będę używać tylko i wyłącznie do chłodzenia.
Dzisiaj szykuje się ciepły dzień także pod wieczór zdam relacje jak to chłodzi.
  • Odpowiedz
Klimy nie powinno się wyłączać z pradu w trakcie pracy i odrazu po wyłączeniu z pilota. Zaleca się wyłączyć z pilota i odczekać ok 15min.
Tyle że w lato to ona może być caly czas w gniazdku, przynajmniej będziesz miał ją online i z apki będziesz mógł sprawdzać jakie są pametry w domu.
  • Odpowiedz
  • 0
@cassuss: Głośna praca rozwiązana - trafiłem chyba na taki model.
Zobaczyłem na elewacji domu sąsiada, że również ma klimatyzacje firmy Gree, zapytałem, czy mogę jej trochę posłuchać ;)
Jego okazała się zauważalnie cichsza (model U-Crown), według specyfikacji jego klimatyzacja pracuje na najniższym biegu z natężeniem dźwięku 19dB, moja 25dB. Moja za to wtoczy wtedy o wiele więcej powietrza.

Podsumowując jestem dosyć zadowolony, aczkolwiek gdybym mógł cofnąć się w czasie o 1
  • Odpowiedz
@xenonn:
Z tego co pamiętam to na początku rozpatrywałeś jakiś utra paździerz za 3k z montażem chyba z Media;) tam to dopiero trzeszczy, szczególnie po roku-dwóch. Pular jest najtańszy z gree ale biję na głowę gorenye z marketów. Twoj Fairy następny w kolejce nieco lepiej wykonany... U-crown sąsiada jest jednym z najdroższych gree i różnica byłaby ok 1800-2000zl;)

Generalnie im droższe klimy tym lepsze plastiki, cichsze.

Ale w takiej cenie to
  • Odpowiedz
@DeoLawson:
Gree to wmiare ugruntowany i popularny gracz, raczej nie powinno być problemów z częściami. Generalnie powinni 5lat po wycofaniu modelu jeszcze zapewniać części.

A czy 7kw będzie ok... To Ci nie powiem, nie wiem jaki model, do czego.
To nie jest tak że ja jestem jakimś ultrafanem gree.. moim zdaniem jak ma być dobry stosunek cena/jakośći głównie chłodzenie to gree jest ok.
Jak ma być grzanie to wolę inne marki.
  • Odpowiedz
@cassuss: U mnie jest specyficzna sytuacja tzn jedna jednostka wewnętrzna nad drzwiami.majaca na celu chłodzenie całego mieszkania 53 mkw które jest na ostatnim piętrze i ma wyłącznie ekspozycję południową. Wydaje mi się że pewien zapas mocy jest wskazany.
  • Odpowiedz
@DeoLawson: @DeoLawson:
No właśnie z tym zapasem mocy to jest różnie...
Możesz kupić budżetwy model 7kw i najdroższy model 7kw...
Tani prawdopodobnie będzie szybciej się wyłączał i wariował jak za szybko osiągnie zadaną temp., w najbliższej odległości i się szybko zajedzie.
Klimy nie wiedzą że mają walczyć o kolejne pokoje.

Rozważyłbym 5kw, ale z wyższej półki, może np. jakiegoś panasonica, fuji... albo podstawowy ale wydajny Misubishi AY.
Jak PRC to
  • Odpowiedz
  • 0
@cassuss: Mam kolejne pytanie, pewnie równie debilne ;) Czy klimatyzacje mogę wpiąć w listwę przeciwprzepięciową? Zmierzyłem wczoraj klimatyzacje watomierzem, w szczytowym momencie brała około 700w. Czy w takim razie wpięcie w całkiem dobrej jakości listwę go nie usmaży?
  • Odpowiedz