Wpis z mikrobloga

#gry #cyberpunk2077 #nvidia #pcmasterrace

Ale nas nVidia robi w wała. Cudowna technologia generowania klatek przez AI zarezerwowana miała być jedynie dla kart z serii RTX 4000, gdyż jak wiadomo użytkownicy kart RTX 2000 oraz 3000 powinni swoje przedpotopowe, przestarzałe karty zostawić w jakimś antykwariacie albo muzeum i czym prędzej pobiec do sklepu kupić coś na miarę XXI wieku.
Tymczasem jakiś czas temu AMD opracowało swoją technologię generowania klatek w FSR 3.0 jako open source. Dzięki czemu niedawno pojawił się mod podmieniający frame gen DLSS na frame gen FSR, który działa z kartami RTX 2k i 3k. Co się okazuje: karty poprzednich generacji radzą sobie z tym doskonale. Aktualnie gram w Cyberpunka w rozdzielczości 2k, wszystko na ultra + DLSS jakość + ray tracing również na ultra i na moim RTX 3070 mam stałe 70 klatek (bez generowania 35-40). I owszem ma to jakieś drobne mankamenty, gdzieniegdzie widać ghosting, ale jest to kompletnie wręcz niezauważalne. Testowałem też w Wieśku i Horizon Forbidden West - działa rewelacyjnie.
I nawet jeśli nVidia zarzekałaby się, że ich DLSS jest lepszy i dlatego działa jedynie na kartach RTX 4k, to co z tego? Dajcie w takim raze "gorszą" wersję dla posiadaczy poprzedniej generacji - nie obrażę się. Obrzydliwy monopolista (prawie), dla którego jedynymi wartościowymi klientami są tylko klienci potencjalni. A jak już kupiłeś - a zwłaszcza jak kupiłeś więcej niż rok temu - to pies cię jeb..ł. Idź kup następną kartę.
Fido2801 - #gry #cyberpunk2077 #nvidia #pcmasterrace

Ale nas nVidia robi w wała. Cud...

źródło: photomode_06052024_213828

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 3
Dobrze rozumiem, że używasz upscalingu DLSS z frame generatorem od FSR? Czy ten mod wszystko przełącza na FSR? I 2K to taka ładna nazwa FullHD?


@zamaskowane_warzywo: Zmienia tylko generowanie klatek. Upscalling zostaje bez zmian - można używać DLSS, FSR, albo wcale. U mnie obrazek ostry jak żyletka, ale po pierwsze mam mały monitor 24" (choć na TV 43" też nieźle wygląda), a po drugie używam tylko ustawienia "jakość". Mógłbym wyłaczyć całkiem,
  • Odpowiedz
@Fido2801: w jednym kompie mam 2070 super, w 2 3090 nijak mi się nie spieszy, żeby 4xxx, czy nawet 5xxx kupować. Istotne jest też, jak sama kartą gra z resztą podzespołów, zaś kręcenie procka przy dobrej konfiguracji też potrafi działać cuda.
  • Odpowiedz
@Fido2801 to zobacz sobie Lossless Scaling. Za dwie dyszki mad framegena w praktycznie każdej grze i to imo lepszego niż FSR. Ale co jak co obu daleko do jakości dlss fg.
  • Odpowiedz
Ale nas nVidia robi w wała. Cudowna technologia generowania klatek przez AI zarezerwowana miała być jedynie dla kart z serii RTX 4000, gdyż jak wiadomo użytkownicy kart RTX 2000 oraz 3000 powinni swoje przedpotopowe,


@Fido2801: Pierwszy raz kontakt z Nvidią? To jedna z bardziej antykonsumenckich firm na rynku.

Ktoś jeszcze pamięta Nivida PhysX w sumie zaprojektowane tak by działać wolniej na kartach konkurencji i starszych nvidiach? Albo Nvidia Hair które jeśli
  • Odpowiedz
@Fido2801: niezły cope. Nvidia i jej słabe podejście do klientów to oczywistość, ale udawanie że FSR to udana technologia to wyższy poziom wyparcia. DLSS 2 i 3 ssie pałkę, bo widocznie pogarsza jakość obrazu, ale przynajmniej daje ogromnego boosta do wydajności. FSR w każdej formie to technologia dla niewidomych, bo ilość artefaktów w żadnym stopniu nie rekompensuje wzrostu fps.
  • Odpowiedz
@Fido2801: a wiesz, że Intel też sprzedaje fizycznie identyczne procesory, jako różne modele w różnej cenie? Poczytaj sobie o przyczynach takiej polityki .
  • Odpowiedz
@BrowserStack: #!$%@?, najnowsze 2.2 FSR jest bardzo spoko. Pierwsze wersje były dużo gorsze od DLSS to fakt ale te nowsze są już bardzo spoko takiego Horizon Forbidden West z FSR sobie odpalasz i legancki jest obraz. Nie wiem jaki trzeba mieć gwóźdź w mózgu (po prostu nie wiesz o czym gadasz albo zatrzymałeś się z tą technologią 5 lat temu), żeby mówić rzeczy typu "DLSS widocznie pogarsza obraz" gdy w wielu
  • Odpowiedz
@Fido2801: Bo nvidii się nie chce. Najpierw kryptowaluciarze #!$%@? całkowicie rynek przez to, że kupowali paletami karty w każdej cenie "bo i tak zarabiały". A potem przenieśli się na boom od AI gdzie jakieś najtańsze układy kosztują po 40 tysięcy złotych to co się będą z biedakami graczami #!$%@?. A amd zamiast to wykorzystać i sprzedawać karty nie wiem po 30% taniej w takim samym segmencie to przy karcie za 3000
  • Odpowiedz