Wpis z mikrobloga

@teslamodels: fajne uogólnienie. a później żale zewsząd bo jak jesteś facetem to i tak nikt nie pomoże, a jak jesteś kobietą to nawet nie uwierzy. tak, wiem, nie ma sensu nawet odpisywać na portalu z obrazkami ale whatever.
  • Odpowiedz
@Damntrain: dasz sobie rękę uciąć, że nawet na wykopie nie było ludzi, którzy wielokrotnie dawali wyraz swojej depresji, a później udowadniali ją samobójstwem? (nie mówiąć o innych miejscach przestrzeni publicznej)
  • Odpowiedz
@teslamodels: Takimi filmami ludzie robią szkodliwą robotę, bo utrwalają szkodliwe schematy powielane przez starsze pokolenia, czyli: aha, depresja czyli zły nastrój, to może wyjdź na dwór, kup sobie lody, ugotuj makaron, zrób sobie wycieczkę i na pewno poczujesz się lepiej.
  • Odpowiedz
@teslamodels: ale jakbyś napisał o niej, że jest żenująca to bym się zgodziła. mi chodziło o uogólnienie 'kobiety'. bo pewnie każda zawsze tylko tak sobie gada, żadna przecież nie ma depresji na serio.
  • Odpowiedz
@Damntrain: nie dam sobie ręki uciąć, że każde samobójstwo to depresja. ale dam sobie rękę uciąć, że były w przestrzeni publicznej osoby, które jawnie mówiły o swojej depresji i które popełniły samobójstwo z powodu depresji. ale spoko, skoro twierdzisz, że "prawdziwa depresja" ma zawsze tylko jedno oblicze to nie mi się z tym kłócić. wg. mnie najzwyczajniej w świecie nie masz racji, a głoszenie takich prawd objawionych nic dobrego nie wnosi,
  • Odpowiedz
powielane przez starsze pokolenia, czyli: aha, depresja czyli zły nastrój, to może wyjdź na dwór, kup sobie lody, ugotuj makaron, zrób sobie wycieczkę i na pewno poczujesz się lepiej.


@chlodna_kalkulacja: Przecież to powielają same juleczki i oskariat. Masz depresję, bo starzy nie chcą zasponsorować ajfona, bo nie masz kasy na wyjazd gdzieś a juleczka_2 wstawiła zdjęcia z wyjazdu itd.
Z całą moją niechęcią do rezunów, ale depresję to może mieć ktoś,
  • Odpowiedz
@teslamodels: w sumie to racja, nie miała depresji xD Bardziej martwi to, że myślała że ją ma, bo to pokazuje jak zła jest edukacja w tym temacie. No ale to nic nadzwyczajnego, ludzie ogólnie nie mają pojęcia o chorobach psychicznych i wydaje im się, że jak mają zły humor to mają depresję xD

Z całą moją niechęcią do rezunów, ale depresję to może mieć ktoś, kto uciekł przed wojną zostawiając wszystko
  • Odpowiedz
@tellet: Co Ty piszesz... Każdego może dotknąć depresja, każdy jest inny i inaczej przechodzi problemy. Depresja też może mieć różne podłoże. Ktoś może jej się nabawić, bo doświadczył traumy, był w ciągu pod wpływem czegoś, mogła się pojawić w wyniku zmian hormonalnych, czy w wyniku jakichś uwarunkowań genetycznych.
  • Odpowiedz
@GryzeKisiel:

co w sumie wielokrotnie udowadniali np. aktorzy

No- właśnie. Aktorzy to świetny przykład na tzw. uderzenie sodówy do łba. Jak masz tyle kasy, że jej nie przeżresz, a "wóda dziwki lasery" się znudziły, to nagle sobie zdajesz sprawę, że dalej jesteś zwykłym człowiekiem.

każdy jest inny i inaczej przechodzi problemy


@chlodna_kalkulacja: wiadomo, dlatego juleczki łapią depresso najczęściej gdy nie mają na głowie utrzymania, bo jeszcze siedzą na garnuszku u
  • Odpowiedz
@teslamodels: loszki nie mają depresji w większości, tylko są sfrustrowane tym, że wiele rzeczy które sobie wyimaginują nie przychodzą od tak na tacy
  • Odpowiedz