Wpis z mikrobloga

Jaki wybralibyście kierunek gdybyście dostali się na oba?
a) infa na uczelni z samego topu
b) lekarski umed łódź (bo tylko tam biorą po matfizie)

Dodam że osobiście nigdy biologia mnie nie jarała, za to wciągnąć mnie potrafiły rozkminy przy zadaniach/problemach z matmy i fizyki. Odpowiada mi sposób myślenia używany przy programowaniu bo to ścisłe myślenie bardzo podobne do tego przy matmie. Z drugiej strony słyszę często że rynek IT to obecnie tragedia i ludzie z doświadczeniem bywają bezrobotni. Ale mimo wszystko niektórzy (jak np. @LazyInitializationException) piszą że nie jest tak źle i ciągle da się znaleźć pracę. Faktycznie widuje na forach historię ludzi którzy znajdują pierwsze roboty i to czasem nawet bez studiów/po gówno uczelniach. Może jakbym poszedł na bardzo mocną uczelnię + sam się dokształcał z praktyki to jakoś się da radę?

#studia #studbaza #przegryw #uczelnia #programista15k #pracait
  • 34
  • Odpowiedz
  • 1
@elektryczny_mariusz: no jest kupa czasu do października to bym się mógł wyuczyć. Po prostu bardziej mi się podoba matma o wiele, ale jak mam zostać po studiach bezrobotny no to wiadomo że lepsza medycyna, bo tam lekarz ma gwarancję zatrudnienia.
  • Odpowiedz
@starykutzz Infa to nie tylko czyste programowanie. Teraz szukają ludzi, którzy rozwijają się w kierunku AI, rozwiązań chmurowych. Nie idź na kierunek, na którym będziesz się męczyć i będziesz nieszczęśliwy. I przy karierze w IT polecam z całego serca naukę języka niemieckiego, jest multum ofert dla osób z niemieckim, a tylko garstka osób zna niemiecki i ma umiejetnosci techniczne
  • Odpowiedz
  • 1
no właśnie jak sobie pisałem proste projekty to mnie jara bardzo samo środowisko (linux + IDE) i dużą mam bardzo satysfakcję jak coś wyjdzie. Nawet samo patrzenie na kolorową składnie i wyciaganie z tego sensu jest jakieś magiczne. A tej medycyny to za nic nie czuję bo nigdy się nie nastawiałem na bycie lekarzem no i szczerze to mnie nie kręci. Chociaż jakby się bardzo opłacało to bym się przekonał bo to
  • Odpowiedz
@Lonate: nie no na biomedyczną to raczej trzeba patrzeć jak na kierunek czysto techniczny. Nie będzie miał po tym uprawnienia do żadnych operacji czy nawet wypisywania recept.

@starykutzz: jak cię rzeczywiście jara IT to idź na tą infę tylko się zacznij uczyć do zawodu szybko i nie trać czasu. Do rekrutacji na uczelnię masz jeszcze trochę czasu więc siadaj do kodowania i zobacz czy to jest na pewno to czego
  • Odpowiedz
Z drugiej strony słyszę często że rynek IT to obecnie tragedia i ludzie z doświadczeniem bywają bezrobotni.


@starykutzz: gdzie Ci bezrobotni? Bo ja to czytam w mediach o wielkim krachu, a pracuje w IT i w sumie nic strasznego się nie dzieje. Po za tym jak pójdziesz w dobrym kierunku, nie musi to być programowanie, to zawsze spece będą potrzebni.
  • Odpowiedz
@starykutzz: Jak tylko intelektualnie ogarniesz lekarski, masz wsparcie bliskich to ja tylko to.
Skończyłem infę i mam się dobrze, ale im starszy będę tym mniej opcji będę miał dostępnych, odwrotnie jak w medycynie gdzie lekarze mogą pracować praktycznie do śmierci, robią specjalizacje, zakładają kliniki itp
  • Odpowiedz