Wpis z mikrobloga

Wczoraj stwierdziłem, że żyjemy w świecie brudasów. Mam miejsce w parkingu podziemnym bloku, który dawniej co jakiś czas był czyszczony maszynowo. Od jakiegoś czasu nie jest i po zimie miejsca parkingowe są brudne, zapiaszczone. W samochodzie mam welury, więc postanowiłem, że ogarnę sobie swoje miejsce we własnym zakresie. Z pracy pożyczyłem bardzo fajną, gęstą i miękką miotłę, którą najpierw pozamiatałem piach i pył. Następnie przejechałem całość odkurzaczem, a na koniec zmyłem miejsce ciepłą wodą z płynem marsylskim przy użyciu starej szmaty. Zajęło mi to może pół godziny. Dlaczego ludzie nie sprzątają miejsc, w których funkcjonują?

#kiciochpyta #polska #samochody #dom #mieszkanie
Tja88 - Wczoraj stwierdziłem, że żyjemy w świecie brudasów. Mam miejsce w parkingu po...

źródło: Clipboard01

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Tja88: No i zmarnowałeś 30 min, bo jak miejsca dookoła są brudne to zaraz pył z nich przeniesie się na Twoje xD Albo sprzątać wszystko, albo nic.
  • Odpowiedz
@xyperxyper: swoją drogą też kupiłem kiedyś auto z jasnym welurem bo myślałem że wygląda fajnie to po po pierwszej zimie je sprzedałem bo stwierdziłem ze z tego nie da się korzystać w tym klimacie a nie narzekałem że ludzie nie czyszczą chodników xd
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Tja88 odpowiadam: nie muszę myć ani czyścić swojego miejsca parkingowego bo jeżdżę nówką z salonu która nie cieknie, nie jeżdżę po błocie tyło czyściutkim mieście i żaden robak nie będzie mi mówił co mam robić:) a Ty bierz szmatę i pucuj dalej
  • Odpowiedz
Wczoraj stwierdziłem, że żyjemy w świecie brudasów.


@Tja88: nie "w świecie", tylko "w kraju". To typowo polskie lub może bardziej wschodnioeuropejskie podejście.
W cywilizacji takie miejsca są regularnie dokładnie czyszczone/konserwowane/malowane.

Tylko u postsowietów wszystko stoi jak jest, póki się nie rozpadnie.
  • Odpowiedz
@Tja88 jeśli sądzisz, że teraz żyjemy w świecie brudasów to poczekaj aż więcej "zachodniego postępu" i kolorowych migrantów przybędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Tam gdzie mieszka "starsze" pokolenie jest pięknie, drzewka, trawka. Cud miód. Gdzie mieszkają młodzi, albo wiejscy dorobkiewicze jest często tragedia.


@dr_papieros: ja mam odmienne wrażenie, w bloku/kamienicy to starzy trzymają na klatce schodowej szafy i inne rupiecie, na wiosce od strony ulicy może i trawka przystrzyżona, ale za "stodołą" jedna wielka graciarnia.
  • Odpowiedz